Томос
Томос 5 канал

Два роки Православній церкві України: що змінилося за цей час

Читайте по-русски
Київська митрополія стала п'ятнадцятою автокефальною церквою під проводом Вселенського Патріархату

Два роки Українській помісній православній церкві. Саме 15 грудня 2018 під час Об'єднавчого собору, що відбувся у столиці, було обрано предстоятеля, затверджено статут і обрано назву новоствореної церкви. За місяць українській церкві було вручено Томос про автокефалію, таким чином Київська митрополія стала п'ятнадцятою автокефальною церквою під проводом Вселенського Патріархату. Про врочистості та заяви, які прозвучали в цей день, знає журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

Другу річницю Об’єднавчого собору й утвердження єдиної помісної Української православної церкви відзначають 15 грудня. У цей день, у 2018-му, відбулося єднання Українського Православ’я.

Восьма ранку. До стін Святої Софії сходяться єпископи Православної церкви України.

Дехто по дорозі навіть одягається – все, аби встигнути на архієрейський собор. Небагатослівні та в піднесеному настрої. Кажуть – вирішуватимуть питання, які на часі.

"Собор має утвердити всі рішення синодів, котрі відбувалися протягом 2 років. Кожні два роки має відбуватися такий собор, і згідно з статутом утвердити. Чого досягли, чого не зуміли, поспілкуватися", – розповів єпископ Білогородський ПЦУ Іоан.

Спочатку літургія. Після спільної молитви єпископи вітають один одного та крокують до будинку Митрополита. Там о 10-й і розпочинається архієрейський собор. До Софії Київської прибув і предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

"Радіємо, що Господь благословить процвітати, розвиватися, служити український народ, хотілося б, щоб знав, що є наша українська церква, наш народ", – каже єпископ ПЦУ Адріан.

Архієрейський собор тривав трохи більш як дві години, по тому всі рушили до Святої Софії на подячний молебень.

Під час урочистого слова після молебню Митрополит Епіфаній та екзарх Вселенського патріархату митрополит Галльський Еммануїл наголосили – від дня утворення Православної церкви України 15 грудня 2018 року вже чотири помісні церкви визнали її. І це – не кінець процесу.

"Визнання чотирьох церков і Вселенського Патріархату засвідчили, що Томос, наданий Варфоломієм, засвідчує наш автокефальний статус", – зазначив предстоятель ПЦУ Єпіфаній.

А ще предстоятель подякував п'ятому Президенту Петру Порошенку за сприяння та допомогу в наданні Україні Томосу. І зазначив – хоча згідно із конституцією держава і церква роз'єднані, та без духовної основи неможливий розвиток країни. Так само, як і захист держави у Російсько-українській війні.

"Знищення нашої церкви було елементом гібридної війни, бо ворог атакує нас не тільки на фронті. І боронять нас не тільки наші воїни, але боронять нас і молитви священників, вірних нашої церкви", – зазначив Петро Порошенко.

На сьогодні понад пів тисячі парафій приєдналися до ПЦУ. Наголосив Епіфаній і на спротиві, що супроводжує цей процес. Московський патріархат намагається заблокувати його через суди. Чільник ПЦУ впевнений: такі позови не завадять вірянам бути в лоні однієї з 15-х помісних церков світу. 

Олена Рибінська, "5 канал"

Попередній матеріал
Зупинка транспорту та сотні травмованих – до яких наслідків призвела ожеледиця в Харкові
Наступний матеріал
"Намагаються героїв-патріотів перетворити на злочинців" – як Тетяні Чорновол вручали обвинувачення в ДБР та що про це каже опозиція
Loading...

Два роки з Православною церквою України: перемоги та виклики – ток-шоу "Країна"

Архієрейський собор, подячний молебень та виступ Епіфанія: як ПЦУ святкує другу річницю Об’єднавчого собору

"Саме за це Порошенка так ненавидять у Москві" – здобуття духовної незалежності від РПЦ є стратегічним і зумовлює розвиток України

Життя після Об'єднавчого собору: як парафіяни вже два роки ділять храм на Вінниччині

Визнання світовим православ'ям триває: ще дві церкви можуть визнати ПЦУ – Порошенко

12 ієрархів УПЦ МП 2018 року поставили свої підписи під зверненням щодо Томосу – Порошенко