Обвинувачують у вбивстві людини в часи Євромайдану. Тетяні Чорновол вручили обвинувальний акт. Справу про подію семирічної давнини розслідували пів року і тепер передали до суду. До будівлі Державного бюро розслідувань прийшла й група підтримки – чинних та колишніх нардепів, які в час Революції Гідності були з Чорновол по один бік барикад. Яку відповідь дочекалися від ДБР – знає журналістка "5 каналу" Марія Писаренко.
Під будівлею столичного управління Держбюро розслідувань людно. Сотня людей прийшла підтримати Тетяну Чорновол.
Справу відкрили цьогоріч у квітні. Такі дії слідчих активісти пояснювали впливом тодішнього заступника директора ДБР Олександра Бабікова. Він був адвокатом президента-втікача Януковича. Родичі загиблих на Майдані його призначення на керівну посаду називали конфліктом інтересів. Підозру Чорновол повідомили у злочинах за 8-ма статтями. Провели обшуки, забрали одяг і каску, в якій вона ходила на Майдан у 2014-му. Тепер же готуються вручити обвинувачення.
"Я його насправді вперше зараз побачу", – сказала Чорновол біля ДБР.
Поки Тетяна розмовляла зі слідчими, на ґанку виступали її політичні соратники. Називають справу політичною.
"Намагаються героїв-патріотів перетворити на злочинців. Сьогоднішнє звинувачення Тетяни – це звинувачення всіх майданівців, всіх патріотів, які в 2014 році і на Майдані, і на фронті захищали нашу країну", – заявив екссекретар РНБО Олександр Турчинов.
А от експрем'єр Арсеній Яценюк вважає справу політично вмотивованою.
За півтори години Чорновол виходить із папірцем у руках. Це текст обвинувачення на 5 сторінок. Та обвинувачують за однією статтею – умисне вбивство.
"Мене звинувачують в тому, що мої дії спрямовані на умисне протиправне заподіяння шкоди іншим людям з метою захоплення будівлі", – заявила Чорновол після виходу з ДБР.
Якщо вірити обвинувальному акту, Державне бюро розслідувань вважає, що Тетяна Чорновол умисно силоміць хотіла захопити будівлю на Липській. Її мотив – масові вбивства працівників офісу Партії регіонів.
Досудове розслідування завершили, далі справу розглядатиме Печерський районний суд Києва. Чорновол каже, брала участь у підпалі офісу "регіоналів". Та звинувачення в умисному вбивстві називає повною маячнею.
"Я нікого не вбивала. Майдан себе захищав. У Майдану не було умислу когось вбивати", – переконує Чорновол.
Це лише один з епізодів Революції Гідності, який нині піддають сумніву правоохоронні органи. Було це 18 лютого 2014 року. Зранку протестувальники пішли мирною ходою в урядовий квартал. Урешті протест перетворився на силове протистояння з бійцями внутрішніх військ. Група мітингарів пішла до офісу тодішньої провладної Партії регіонів. Будівлю закидали коктейлями Молотова, спалахнула пожежа.
Під час штурму загинув охоронець будівлі Володимир Захаров. Він не встиг вийти з будівлі та задихнувся чадним газом. Решта пів сотні працівників офісу втекли через дах.
Марія Писаренко, Іван Лємєхов, "5 канал"