Тупицького не пускають до КСУ
Тупицького не пускають до КСУ sud.ua

Тупицький вимагає в Зеленського пустити його в приміщення КСУ

Читайте по-русски
Відсторонений очільник Конституційного Суду вимагає звільнити працівників охорони, які не пускають його до будівлі суду, і негайно скликати засідання РНБО

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький звернувся з офіційним листом до президента Володимира Зеленського, в якому вимагає допустити його до будівлі КСУ і терміново скликати засідання РНБО з цього приводу. Про це йдеться у зверненні на сайті КСУ.

У своєму листі до президента Тупицький просить Зеленського негайно вжити заходів для розблокування роботи КСУ і допустити його у приміщення суду.

Також він просить звільнити працівників Управління державної охорони, які не дають відстороненому голові КСУ потрапити на територію суду і скликати з цього приводу засідання Ради національної безпеки і оборони – "враховуючи надзвичайну важливість для забезпечення конституційного ладу і національної безпеки України цього питання".

Нагадаємо, 20 січня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки дійшов висновку, що Тупицький на посаді голови Конституційного Суду становить загрозу національній безпеці України і рекомендував КСУ перевірити, чи може він надалі очолювати суд.

Тупицького відсторонили від посади очільника КСУ після клопотання офісу Генпрокурора: його підозрюють у тому, що він в інтересах ексголови Вищого господарського суду України підкупив свідка в кримінальному провадженні, аби той відмовився від показань чи надав неправдиві свідчення.

Також, за матеріалами слідства, Тупицький тричі надавав неправдиві свідчення слідчому управлінню спецрозслідування Генпрокуратури щодо заволодіння активами ВАТ "Зуївський енергомеханічний завод".

Згідно з журналістським розслідуванням програми "Схеми", Тупицький у 2006-2010 роках брав участь у заволодінні майном Зуївського енергомеханічного заводу і міг отримати частку в підприємстві через довірених осіб.

Головою КСУ Тупицького в 2013 році призначив Віктор Янукович. До того він протягом 2010-2013 роках працював суддею в Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах. Раніше, під час головування Януковича в Донецькій ОДА, він був суддею Куйбишевського районного суду Донецька.

Попередній матеріал
Пожежа в Харкові: поліція вирішує питання про арешт власника та керуючого будинком для літніх людей
Наступний матеріал
Яку вакцину Україна отримає в рамках програми COVAX: Степанов назвав виробників
Loading...