День Соборності, наш час
День Соборності, наш час UA.News

Квіти та хвилина мовчання: як на Донеччині відзначили день Соборності

Читайте по-русски
Цього року великих акцій не влаштовували через пандемію

Синьо-жовті квіти до пам'ятника Кобзареві та хвилина мовчання. Так на Донеччині у Слов'янську та Краматорську відзначили день Соборності. Велелюдних акцій не влаштовували через карантин. Усі присутні прийшли у масках та дотримувалися дистанції. Поблизу пам'ятників Тарасу Шевченку зібралися представники влади, громадські активісти, небайдужі містяни та військовослужбовці. У попередні роки цього дня утворювали "живий ланцюг єдності", передає "5 канал".

"Це дуже велике свято для всіх українців, і для військовослужбовців, зокрема, і для державної прикордонної служби, і для збройних сил, і для інших складових об’єднаних сил. Ми вже не перший рік тут святкуємо День Соборності і бачимо, що на Донбасі дуже багато людей, для яких це свято небайдуже, і вони приходять, і святкують, об’єднуються, це свято єднання. Ми вважаємо, що свято дуже важливе, особливо в такі часи, як зараз", – каже учасник акції, помічник начальника Краматорського прикордонного загону Ігор Заруднєв.

Учасник акції Дмитро Отченаш каже, що важливо пам'ятати час, коли Україна стала незалежною.

"Я зараз у формі воїна 1919 року. Важливо пам'ятати, що в той час Україна запустила свою незалежність від Росії і всіх країн. І важливо, що зараз це потрібно робити, тому що Україна – наша країна і Україна перебуває в кожному з нас", – додає він.

За словами військовослужбовця ЗСУ Віталія Тітова, це свято демонструє те, що Україна – одна спільнота.

"Як колись об'єдналась УНР і ЗУНР, тобто Західна Українська Народна Республіка в Українську Народну Республіку, то зараз Східна і Західна Україна теж разом. Це свято ще раз показує, що Україна це одна спільнота. Всі ми, українці, повинні бути разом", – підсумував він.

Як раніше повідомляв 5.ua, понад 27 тисяч користувачів інтернету приєдналися до першого в історії України ланцюга Соборності Київ – Сімферополь, який проходить онлайн. 

Попередній матеріал
Найпотужніша зброя проти російської агресії: у МЗС привітали українців із Днем Соборності
Наступний матеріал
Початок конституційної кризи був узгоджений з Офісом президента – депутат
Loading...

Свято багатовікової мрії про єдність: Порошенко привітав українців із Днем Соборності

Таємниця Петлюри і салют під носом у більшовиків: маловідомі факти про перше свято Соборності

Кривавий День Соборності: заява родичів Героїв Небесної Сотні – подробиці