Небесна Сотня
Небесна Сотня 5 канал

Кривавий День Соборності: заява родичів Героїв Небесної Сотні – подробиці

Читайте по-русски
Родини Героїв Небесної Сотні заявляють про реванш режиму Януковича

Не допустити реваншу. У столиці учасники Революції Гідності та родичі Героїв Небесної Сотні пройшли ходою від Майдану Незалежності до Стадіону Лобановського. Так уже традиційно 22 січня вшановують пам'ять перших загиблих на Майдані.

Та крім спогадів про криваві події, можна почути й обурення. Родини Героїв Небесної Сотні заявляють про реванш режиму Януковича та спробу поховати розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності. Більше розкажуть наші журналісти.

"Перший загинув Нігоян – це був шок. Люди були дуже підняті", – згадує мати Героя Небесної Сотні Надія Пехенько.

Надія Пехенько приходить на Майдан в усі пам'ятні дати Революції Гідності. Її син – Герой Небесної Сотні Ігор Пехенько загинув у лютому 2014-го.

"Такий був, знаєте начитаний, обізнаний у всьому. Але така його доля, він вважав що Україна понад усе. Вони йшли за покликом серця і вважали, що це було правильно. Вони не вбивали нікого, вони вільну Україну захищали", – каже мати загиблого Героя.

Учасниця Революції Гідності Ольга Климко тримає в руках портрет викраденого і закатованого героя Юрія Вербицького. Шкодує, що не знала його за життя.

"Для нас це люди, які стали дуже близькі за ці роки, багато прочитали про їхні чудові прижиттєві вчинки. Те, що вони зробили, дозволило нам дуже впевнено жити в своєму житті", – переконана учасниця Революції Гідності Ольга Климко.

Від Майдану хода рушає до Європейської площі на місця загибелі героїв. У руках квіти і прапори. Біля пам'ятників запалюють свічки.

Небесна Сотня
Небесна Сотня5 канал

"Пам'ятаємо ті протистояння, ті бої, але ніхто не очікував, що в нас будуть стріляти, беззбройних людей. Людей, які прийшли протестувати. Хочеться вшанувати тих, хто поліг, хто були закатовані тою владою, ми пам'ятаємо їхній подвиг і не дамо, щоби це забулося і було перекреслено", – каже учасник Революції Гідності Роман Орищенко.

Не перекреслювати здобутків Майдану та не допустити реваншу режиму Януковича – з такою заявою виступили родини Героїв Небесної Сотні та учасники Революції Гідності, обурені призначенням першим заступником директора ДБР колишнього адвоката Януковича Олександра Бабікова.

"Ми вважаємо, що призначення в ДБР – це плювок в обличчя Майдану. Адвокат Януковича, який займався захистом і тих представників міліції, які чинили злочини проти учасників Революції Гідності, нам кажуть, немає конфлікту інтересів. Ми розуміємо, що це кроки до поховання справ Майдану", – обурений учасник Революції Гідності Мирослав Гай.

Син Героя Небесної Сотні Володимира Кульчицького Андрій також висловлює свій протест: "Ми проти призначення, проти, щоб поверталися люди, які входили у владу Януковича – Олена Лукаш, Портнов".

Небесна Сотня
Небесна Сотня5 канал

Тридцять два слідчих увійшли до відділу ДБР, який продовжить розслідувати справи Майдану. Нині – передають та проводять інвентаризацію 14 тисяч томів матеріалів. Слідчі переконують – Олександр Бабіков доступу до них не має і не матиме.

"Керує стан розслідування цих справ безпосередньо директор ДБР. Тобто, особисто підпорядковується начальник нашого відділу їй напряму,відповідно, інших керівників ми не маємо", – переконує слідчий відділу справ Майдану ДБР Артем Яблонський.

Запевнення і слідчих, і керівництва ДБР суперечать закону. Там написано: якщо чільник ДБР відсутній на роботі, скажімо, перебуває у відпустці, відрядженні чи на лікарняному або ж звільнений, то його повноваження виконує перший заступник. І жодні внутрішні розпорядження цього змінити не можуть. У такій ситуації конфлікту інтересів не вбачають лише у ДБР.

Небесна Сотня
Небесна Сотня 5 канал

"У судових засіданнях кілька разів перетинався з паном Бабіковим, коли він захищав Януковича, мені здавалося, що він був дуже відданий інтересам захисту тієї людини, яку він захищав. Якщо тільки, я повторюся, він буде мати хоч якийсь, хоча би опосередкований стосуок до майданівських проваджень, безумовно, на мою думку, це є конфлікт інтересів і шкода для цих проваджень", – коментує начальник відділу процесуального керівництва справ Майдану ОГП Олексій Донський. 

Свою позицію висловила і адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська: "Людина переходить з однієї позиції на іншу позицію в одній і тій самій справі, а справи Януковича серед справ Майдану передані до ДБР, не одна справ, а там їх щонайменше три чи чотири, це прямий конфлікт інтересів".

Небесна Сотня
Небесна Сотня 5 канал

Під час Революції Гідності загинуло понад сотню протестувальників та 13 силовиків, постраждали – більш як 2 з половиною тисячі людей. До реорганізації Генпрокуратура повідомила про підозру у справах Майдану трьомстам особам.

Більшість високопосадовців та силовиків утекли до Росії та окупованого Криму. Нещодавно Україна віддала на обмін 5-х беркутівців, обвинувачених у масових розстрілах майданівців. Для того, щоб втікачів могли судити заочно, прокурори вже готують пропозиції законодавчих змін.

Олена Сорокіна, Леся Головата, Василь Кобець та Ігор Костюк, "5 канал"

Дивіться фотогалерею за темою:

"Плине кача..." в пам'ять про героїв: в Угорщині вшанували Небесну Сотню – фото

/
/
/
/
/
/
/

 

Попередній матеріал
Великі інвестори нянь не потребуть – політексперт про слова Зеленського в Давосі
Наступний матеріал
Під стінами Офісу президента протестували освітяни з усієї України
Loading...

Заява родин Героїв Небесної Сотні – відео

Це навіть не в інтересах Януковича – адвокат родин Героїв Небесної Сотні про призначення Бабікова

РФ порушила умови обміну "всіх на всіх", а поплічники Януковича закликають до "полювання" на майданівців – "ЄС"

Родичі Небесної Сотні вимагають включити у списки на обмін Портнова замість ексберкутівців – заява

Ексберкутівцям суд змінив запобіжні заходи на особисті зобов'язання

Родини Героїв Небесної Сотні звернулися до Зеленського щодо обміну п'ятьох ексберкутівців – до чого закликають