Бабіков
Бабіков 5 канал

Конфлікт інтересів vs маніпуляцій: подробиці призначення ексадвоката Януковича – Бабікова в ДБР

Читайте по-русски
На ситуацію з призначенням намагатимуться вплинути родини Героїв Небесної Сотні

Неймовірна впевненість у перемозі. Новопризначений перший заступник директора ДБР, скандальний прокурор та адвокат Олександр Бабіков – звільнився за день до оголошення конкурсу в Державному бюро розслідувань.

Деталі оприлюднила народна депутатка від "Голосу" – Олександра Устінова. Зауважила, що за даними офіційного витягу з реєстру Національної асоціації адвокатів, Бабіков припинив свою юридичну діяльність 28 грудня. Тобто ще до того, як у ДБР офіційно оголосили  конкурс на вакантні посади.

Устінова наголошує – згідно з законом про адвокатуру та адвокатську діяльність, Бабіков мав це зробити у триденний термін вже після вступу на посаду. Також депутатка зауважила, що хоча у Facebook ДБР повідомляло про оголошення конкурсу 28 грудня, у той же день, коли звільнився Бабіков – оголошення на офіційному сайті датоване саме наступним днем, 29 грудня.

Парламентарій висловила занепокоєння, що конкурс був створений не з метою незалежного відбору, а організований під конкретних осіб.

Нагадаємо, що Олександр Бабіков – харківський прокурор, який раніше в суді захищав президента-втікача Віктора Януковича, – призначений першим заступником директора ДБР.

Родини Героїв Небесної Сотні вважають, що тут наявний конфлікт інтересів. Тимчасова виконувачка обов'язків директора ДБР Ірина Венедіктова його не вбачає та переконана, що заяви стосовно Бабікова є маніпуляціями. 

Намагалися навести лад, утім, знову втрапили у скандал. У понеділок увечері на сайті Державного бюро розслідувань з'явилися прізвища нових заступників директора ДБР. Правою рукою чільника відомства став колишній харківський прокурор – Олександр Бабіков. Працював він і в юридичній фірмі Aver Lex, яка представляла в суді інтереси Віктора Януковича. Захищав президента-утікача і сам Олександр Бабіков. Як доказ син Героя Небесної Сотні Володимира Кульчицького Ігор демонструє ордер на надання правової допомоги Януковичу.

Бабіков
Бабіков5 канал

"Вказано: за надання правової допомоги Янукович Віктор Федорович. Бабіков Олександр Петрович. Маємо не перезавантаження, а маємо знов якусь схему", – каже син Героя Небесної Сотні Ігор Кульчицький.

Адвокати родин Небесної Сотні переконані: призначення Бабікова – це прямий конфлікт інтересів та порушення антикорупційного законодавства.

"Абсолютно точно наявний конфлікт інтересів відповідно і до законів про боротьбу із корупцією, і про правила депутатської етики. І тому це призначення безсумнівно – незаконне. Призначення носить ознаки політичного і складається враження, що це ще один такий в сторону остаточного поховання розслідування", – переконаний адвокат родин Небесної Сотні Павло Дикань.

Тимчасова виконувачка обов'язків директора ДБР Ірина Венедіктова конфлікту інтересів не бачить та називає заяви щодо Бабікова маніпуляціями. Її відеозвернення оприлюднено на сайті ДБР.

"Маніпуляції взагалі не бувають добросовісними, але в даному випадку відбувається добре спланована та гарно профінансована акція впливу на свідомість громадян та дискредитацію ДБР. Вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів", – прокоментувала перипетії навколо призначення Венедиктова.

Голова громадської організації "Родини Героїв Небесної Сотні" – Юрій Аксенин заявою Венедіктової обурений.

ДБР
ДБР5 канал"Моє обурення далеко не проплачене і ось я в принципі йшов на контакт з ДБР і ми висловлювалися свої застереження і висловлювали і надавали документи, які підтверджують саме конфлікт інтересів Бабікова, ну, на жаль, нас не почули", – каже голова ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" Юрій Аксенин.

Незадоволеність Бабіковим є і в команди "Слуги Народу". Зокрема, не підтримує рішення Венедіктової народний депутат Давид Арахамія. Про це він сказав в ефірі "Свободи Слова" на ICTV. Утім уточнив, що спільну позиція фракція сформує вже після зібрання, адже нині нардепи роз'їхалися по округах.

"Якщо запитуєте мою особисту позицію, я категорично проти. Я буду категорично не підтримувати таке рішення", – заявив Давид Арахамія.

На ситуацію з призначенням намагатимуться вплинути родини Героїв Небесної Сотні, утім, як це робитимуть – поки що не кажуть. 

Як повідомляв 5.UA, адвокат родин Героїв Небесної Сотні Віталій Титич прокоментував призначення колишнього адвоката охоронця Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора ДБР.

Єва Ніколашвілі, Едвард Білінський, "5 канал"

Попередній матеріал
Штраф за шкільні прогули: Червоноградський суд оштрафував матір школярки на 1700 гривень
Наступний матеріал
Група Продовженого Дна #397: Один за всіх і зробимо їх разом! – в гостях Юрій Гудименко
Loading...

Це навіть не в інтересах Януковича – адвокат родин Героїв Небесної Сотні про призначення Бабікова

У будівлі ЦВК працівник держохорони вчинив самогубство

На 21 січня Порошенко жодної повістки від ДБР не отримував – адвокат

Ситуація з конкурсом на посади в ДБР та розслідування злочинів на Майдані: засідання підкомітету – відео

У ДБР готові довірити справи Майдану адвокату Януковича – Венедіктова не бачить перешкод

План політичних переслідувань Порошенка продовжують втілювати у життя – адвокат вказав на порушення ДБР закону