Ігор Головань прийшов у ДБР
Ігор Головань прийшов у ДБР "5 канал" / Єва Ніколашвілі

На 21 січня Порошенко жодної повістки від ДБР не отримував – адвокат

Читайте по-русски
Голос Корецького – слідчого ДБР, який веде справи проти п'ятого президента, – упізнаний на "плівках Труби", направлять на міжнародну фоноскопічну експертизу, сказав Головань

Ігор Головань, адвокат п'ятого президента України Петра Порошенка, повідомив, що "два провадження з трьох, де як свідок фігурує Петро Порошенко, "розслідуються" ДБР в інтересах Росії". Також він назвав дати, коли політик має з'явитися в ДБР. Відповідну інформацію правозахисник розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Далі наводимо текст допису без істотних змін:

Сьогодні, 20 січня 2020 року, Петро Порошенко, скасувавши важливий закордонний візит до Швейцарії і заплановані зустрічі зі світовими лідерами, особисто відвідав Державне бюро розслідувань, щоб повернути слідчих ДБР у рамки закону і примусити їх вручити повістки про виклик свідка у порядку, встановленому КПК.

До цього дня жодних повісток Петро Порошенко не отримував.

Петро Порошенко сьогодні прийшов, щоб отримати повістки про виклик для допит як свідок на 24 січня 2020 року (справа про Мінські угоди), на 31 січня 2020 року (справа щодо моряків), 11 лютого 2020 року (справа про судову реформу).

Як бачимо, два провадження з трьох "розслідуються" ДБР явно в інтересах Росії.

Наголошую, жодних інших повісток ні на 21 січня, ні на інші дати не вручали.

На 31 січня та 11 лютого у Петра Порошенка заплановані закордонні відрядження, про що він поінформував ДБР. Відтак Петро Порошенко має намір відвідати ДБР 24 січня і дати свідчення не лише у справі про Мінські угоди, а й в усіх інших провадженнях, сфабрикованих за вказівкою Офісу президента.

Повістки вручав начальник третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань ДБР Корецький.

Той самий Корецький, ймовірний учасник діалогів "Трубу прорвало".

До речі, сьогодні з заяви Корецького на одному з телеканалів отримано якісний зразок його голосу, який буде використаний при здійсненні міжнародної фоноскопічної експертизи стосовно опублікованих записів незаконного впливу на слідство з боку Труби та посадовців Офісу президента.

У ДБР дуже прискіпливо ставляться до порядку вручення повісток, коли це стосується слідчих цієї організації.

А от коли йдеться про вручення повісток Петру Порошенку, спільники недавно звільненого Труби вважають формальності зайвими і дозволяють собі надсилати те, що вони вважають викликом свідка, адвокату у WhatsApp.

Я нещодавно писав про свої спроби вручити слідчим ДБР повістки в суд, а також про те, як слідчі ДБР ухилялися від отримання повісток і від явки до суду для допиту.

Як виявилося, слідчі ДБР Сергєєва, Роженко, Гульченко та Осетрова не з'являються до суду, тому що їм перешкоджає вже згаданий імовірний учасник діалогів "Трубу прорвало", начальник третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань ДБР Корецький.

Той самий Корецький, ймовірний учасник діалогів "Трубу прорвало".

Корецький не посоромився направити в суд листа за власним підписом, суть якого зводиться до спроб унеможливити допит слідчих як свідків.

Корецькому, бачте, не сподобалося, що суд доручив мені вручити повістки. Хоча така можливість у цивільному процесі прямо передбачена законом. Відповідно до ч. 6 ст. 128 Цивільного процесуального кодексу України, стороні чи її представникові за їхньою згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам судового процесу.

Перешкоджання з'явленню свідка до суду – злочин, передбачений ст. 386 КК України.

Хоча навряд чи можна очікувати іншої поведінки від активного спільника нещодавно звільненого Труби та замовників політичних переслідувань з Офісу президента.

P.S. Корецький направив листа у Печерський суд на адресу Шевченківського. А яка різниця?

Попередній матеріал
"Діти легше переноситимуть складні операції ": в Охматдиті провели першу операцію з новітнім ендоскопом
Наступний матеріал
Іран передасть Україні уламки літака МАУ: щодо чорних скриньок – домовилися лише частково
Loading...