Офіс генерального прокурора
Офіс генерального прокурора 5.UA / Євгенія Китаїва

Відсторонені прокурори у справі розстрілів на Майдані можуть зазнати переслідувань із боку ГПУ – заява

  Читайте по-русски
  Помстою може стати незатвердження на адміністративній посаді, вважає сторона потерпілих

  Прокурори, які протягом п'яти років брали участь у кримінальній справі про розстріл Небесної Сотні екс-"беркутівцями", можуть стати жертвами переслідувань з боку Генпрокуратури. Про це йдеться у публічному зверненні родичів Героїв Небесної Сотні до керівництва ГПУ, повідомляє адвокат родин загиблих Євгенія Закревська.

  "Ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна і обґрунтована позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у цій справі і відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки генерального прокурора стане підставою для переслідувань зазначених прокурорів, для помсти їм з боку керівництва Генеральної прокуратури, які є одночасно і членами комісії, що буде затверджувати на посаді – тобто очевидно мають конфлікт інтересів", – йдеться у зверненні представників потерпілих.

  Такою помстою може стати, наприклад, незатвердження на адміністративній посаді, позбавлення премій, притягнення до дисциплінарної відповідальності тощо, вважає сторона захисту потерпілих.

  Представники родин Героїв Небесної Сотні просять комісію з добору керівного складу органів прокуратури затвердити на адмінпосадах виключених зі справи прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова, йдеться у зверненні родичів загиблих. Крім того, представники потерпілих вимагають у керівництва ГПУ повернути повний склад групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо екс-"беркутівців". 

  Нагадаємо, 2 січня кваліфікаційну атестацію проходять прокурори з минулої прокурорської групи, які розслідували масові розстріли на Майдані, зокрема Ігор Земсков, Яніс Симонов та Денис Іванов.

  Попередній матеріал
  На першому етапі міжнародного обговорення питання Криму участь РФ не потрібна – Кулеба
  Наступний матеріал
  Польща очолила Сили високої готовності НАТО
  Loading...

  Родини Героїв Небесної Сотні звернулися до Зеленського щодо обміну п'ятьох ексберкутівців – до чого закликають

  На Київщині вандали понівечили могилу Героя Небесної Сотні

  Нову владу цікавлять політичні переслідування, а не справи про вбивства – політтехнолог

  "Не злий Майдан": у мережі запустили флешмоб на підтримку адвоката Закревської

  Справа Майдану: що змусило адвоката родин Героїв Небесної Сотні оголосити голодування – репортаж

  Адвокат сімей Небесної Сотні оголосила голодування – яка причина (оновлено)