Суд над ексберкутівцями
Суд над ексберкутівцями 5 канал

Родини Героїв Небесної Сотні звернулися до Зеленського щодо обміну п'ятьох ексберкутівців – до чого закликають

  Читайте по-русски
  Вони вважають, що вимогою видати ексберкутівців Росія хоче розколоти суспільство і влаштувати "ревізію оцінки Революції Гідності"

  Громадська організації "Родина Героїв Небесної Сотні" закликала президента Володимира Зеленського не допустити обміну п’ятьох колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах людей на Інститутській 20 лютого 2014 року. Про це йдеться в заяві організації, яка представляє інтереси потерпілих у цій справі.

  "Родина Героїв Небесної Сотні" наголосила, що ці ексберкутівці не є ні учасниками, ні жертвами конфлікту на Донбасі, а також не пов’язані із сепаратизмом.

  "Таке звільнення унеможливить завершення головного судового процесу у справах Майдану… Саме із цим процесом рідні загиблих Героїв Небесної Сотні і суспільство в цілому пов’язують головним чином свої надії на справедливість. Оскільки всі інші судові справи розглядаються в десятки разів повільніше і не всі з нас доживуть до їхнього фіналу. І свідоме свавільне знищення цього процесу шляхом виведення із нього підсудних – спричинить непоправну шкоду і потерпілим, і надіям українців на справедливість і довірі до правосуддя в Україні, а також може призвести до розколу суспільства, хвилі протестів і соціальних вибухів", – йдеться у заяві.

  Родини Героїв Небесної Сотні вважають, що вимогою видати ексберкутівців Росія хоче розколоти суспільство і влаштувати "ревізію оцінки Революції Гідності" та у підсумку змінити курс України з проєвропейського на проросійський.

  Так, Зеленського закликають:

  • "Не допустити втручання РФ в здійснення правосуддя в найбільш резонансній і історично важливій справі в Україні;
  • Не допустити втручання і впливу РФ на прокурорів і суддів у цьому процесі для зловживання владою з боку прокурорів і винесення завідомо неправосудних рішень з боку суддів. Не наражати на небезпеку незалежність судової системи України;
  • Не допустити неправосудного звільнення обвинувачених в цьому провадженні, що потягне зупинення судового процесу, перешкодить встановленню і доведенню істини у справі і досягненню суспільного консенсусу стосовно подій Революції Гідності;
  • Запобігти спробі РФ під виглядом кроків для врегулювання конфлікту розширити його на всю Україну – в часі і просторі, а вимога щодо звільнення підсудних у кримінальній справі щодо масових вбивств, які вчинялись до початку збройного конфлікту в Києві – є саме цим.
  • Не допустити розколу суспільства, хвилі акцій протесту, які очевидно стануться при спробі реалізації таких рішень".

  Як повідомляв 5.UA, двох свідків захисту у справі п'ятьох ексберкутівців допитали у Святошинському райсуді Києва. Це міністр МЗС часів Януковича Леонід Кожара та водій водомету, який працював у центрі Києва з 18 до 20 лютого.

  Попередній матеріал
  Зеленський підписав закон про зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду
  Наступний матеріал
  Доба в ООС: ворог на Донбасі гатить із гранатометів та кулеметів, 7 разів порушив "тишу"
  Loading...

  Справа розстрілів на Інститутській: суд допитав Пашинського

  Суд допитав ексберкутівця-фігуранта справи розгону студентів на Майдані – що той розповів

  Справа розгону Майдану: суд узявся за допит свідка захисту ексберкутівців

  Справа про Євромайдан: Суд зняв електронний браслет одному з ексберкутівців

  Портнов закликав амністувати ексберкутівців і порушити справу проти учасників Революції Гідності

  "Стояли в резерві": в суді допитали "ексберкутівця" у справі розстрілів на Майдані – відео