мітинг
мітинг 5 канал

Під стінами Офісу президента протестували освітяни з усієї України

Читайте по-русски
До людей вийшов представник президента, йому передали звернення та зібрані підписи

Працівники санаторних шкіл з різних областей України зібралися під стінами Офісу президента. Мітинг влаштували, щоб не допустити переформатування шкіл, у яких дітей не лише навчають, а й лікують.

Такі побоювання в освітян з'явилися після того, як Верховна Рада ухвалила закон "Про повну загальну середню освіту". Один із пунктів документа передбачає припинення в таких закладах набору першокласників. Згодом ці школи планують зробити звичайними. Більше розповість журналіст "5 каналу" Яна Лимаренко.

У Черкаській санаторній школі навчаються понад пів тисячі дітей з різними формами сколіозу. Що двадцять хвилин учні роблять спеціальну руханку, дехто вчиться лежачи.

12-річний Данило декілька років тому потрапив в аварію. У нього викривлення хребта. Позаду 12 операцій, але сталося вкорочення кінцівок, яке спровокувало сколіоз. Навчатися у звичайній школі хлопець не може.

"У мене сколіоз, то знайшли ортопедичну школу, щоб вилікувати його і не ходив згорблений як виріс. Тут класно", – каже школяр Данило Поляков.

Першу половину дня у школі навчаються, другу – лікуються. У розкладі – фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура та плавання. У школі запевняють: без реабілітації хвороба прогресуватиме, це може призвести до інвалідності.

мітинг
мітинг5 канал

"Урок лікувального плавання дуже важливий, бо він є одним із найкращих засобів профілактики та лікування такого захворювання як сколіоз. Покращується фізичний стан дитини, вона загартовується", – розповідає учитель фізкультури Олег Хомут.

До першого класу наступного навчального року вже записалися понад 60 дітей, розповідають у закладі. Але малеча може залишитися без лікування. Адже Верховна Рада ухвалила поправки до закону про загальну середню освіту. Через це наступного навчального року першокласників такі школи не набиратимуть. Діти перебуватимуть там цілодобово п'ять днів тиждень, а от лікування не передбачене. А за чотири роки їх планують перетворити на звичайні.

мітинг
мітинг5 канал

Директор Черкаської санаторної школи Людмила Шарапа ініціювала петицію на сайті Офісу президента. Просить не закривати спеціалізованих навчальних закладів.

"Потрібно лікувати, починаючи від самого раннього віку, щоб не зупиняти цей лікувальний процес, звичайно, якщо школа буде як санаторна реорганізована, то 554 дитини не отримають необхідного лікування. Треба їм допомогти, щоб у майбутньому це не були діти-інваліди", – переконана директор Черкаської загальноосвітньої санаторної школи Людмила Шарапа.

мітинг
мітинг5 канал

Щоб достукатися до Володимира Зеленського, представники санаторних шкіл та батьки учнів з усієї України зібралися під стінами Офісу президента.

"Ми звертаємось до президента, щоб він розглянув і не допустив, не підписав цього закону", – заявляє мати хворої дитини Олега Багрій. 

Нині в санаторних школах лікують сколіоз, цукровий діабет, неактивні форми туберкульозу, хвороби органів травлення і дихання, серцево-судинні та психонервологічні захворювання.

"У цьому випадку наші діти лишаються на вулиці, кинуті напризволяще", – каже голова організації батьків вихованців Клеванської санаторної школи Ольга Гордійчук.

мітинг
мітинг5 канал

До людей вийшов представник президента, йому передали звернення та зібрані підписи проти розформування закладів.

Нині в Україні працюють понад 100 санаторних шкіл, у них навчаються тисячі дітей.

Яна Лимаренко, Ганна Рибалка, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Кривавий День Соборності: заява родичів Героїв Небесної Сотні – подробиці
Наступний матеріал
Суд відпустив херсонського "кіборга", який застрелив браконьєра
Loading...

У трьох областях України почали закривати школи на карантин

Особиста відповідальність на директорові: Новосад пояснила правила прийому в школу без щеплень

Верховна Рада ухвалила закон про середню освіту

Дніпровські чиновники привласнили 25 мільйонів бюджетних коштів на реконструкції шкіл та дитсадків

"Вона найрідніша": на Черкащині школа опинилася на межі закриття – що обіцяють місцеві чиновники

День Святого Миколая відзначили українці: як готувалися та як святкували