На Волині батьки не пустили до школи понад 200 дітей
На Волині батьки не пустили до школи понад 200 дітей 5 канал

На Волині батьки не пустили до школи понад 200 дітей – вчителі підтримали

Читайте по-русски
Батьки учнів та педагоги зібралися на акцію протесту і вирушили до чиновників

Понад дві сотні дітей не пустили до школи батьки у селі Осівці, що на Волині. Учні з вівторка не відвідують занять. Селяни пояснюють: цього року нарешті добудували нову сучасну школу, а дітей змушують ходити до старої, яку 6 років тому визнали аварійною. Тож, дорослі влаштували акцію протесту. Від чиновників вимагали відчинити двері новозбудованого закладу.

9-класниця Олександра Іщик вчиться вдома. З 1 жовтня дівчина не відвідує школу: "Книжки складені. Думала йду в школу, але нову школу не відкривали, нас не пустили. А рюкзак стоїть зібраний. Я мушу і далі вчитися, щоб не забувати, що нам на уроках розказували".

До школи також не ходить і її молодший брат Володя. Мама не пускає їх, бо побоюється за життя дітей. Жінка каже, приміщення старе. Аварійним його визнали ще 6 років тому. А у нову школу учням – зась.

"Скільки років ми чекаємо з такою надією. І знову воно переноситься, і головне – ніхто не каже, на скільки часу. Краще бути вдома, почекати той тиждень-два-три, ніж ходити в ту аварійну школу, де вікна побиті, стеля капає. Їжу довозять із сусіднього села холодну-голодну і не знати яку", – обурюється Світлана Іщик.

Батьки учнів та вчителі зібрались на акцію протесту. Вони вимагають відкрити новий заклад.

"Ми готували нову школу. Всі батьки ходили, класи мили. Всі батьки сподівалися, що на 1 вересня діти підуть в нову школу", – наголошує мати школярів Марія Ющик.

Їй вторить і директорка Любов Дем'яник: "Хто б не хотів працювати і вчитися в новій школі? Звичайно, і ми, педагогічний колектив, двома руками за те, щоб відкрили нову школу. І підтримуємо в тому батьків, щоб діти вчились в належних умовах".

Чиновники пояснюють – відкриття школи переноситься через погодження в документації, яка стосується, зокрема, здачі будівлі в експлуатацію.

"Головна проблема – це документація. Але є певні процедури в термінах. Деякі служби можуть підписати акт за тиждень, деяким треба два тижні, можливо дещо розтягнеться на місяць", – каже осівцівський сільський голова Андрій Михалик.

Перший заступник голови Камінь-Каширської РДА Олександр Михалік зазначає: "Оформляються відповідно до чинного законодавства документи. Я думаю, в найближчий час, місяць або максимум два і школа відкриється. Батьки повинні зрозуміти, піти на зустріч тому, що це для діток. Повинні в школу ходити, а батьки виконувати свій обов'язок".

Поки батьки протестують, діти виконують завдання, які їм передала телефоном вчителька. Другокласник Володя повторює слова, які так і не прочитав на шкільній лінійці на подвір'ї нового закладу: "Всюди звістка завітала, що в Осівцях, на горбку, всі гуртом побудували нову школу, он яку!"

На акції селяни домовилися – до старої школи дітей не пускатимуть.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Інклюзивне тренування від ФК: дітей з інвалідністю навчили таємниць футбольної майстерності
Наступний матеріал
Роман Труба судився з місцевими радами через їхню підтримку Євромайдану – "Спостерігач"