Футболісти "Шахтаря" подарували щастя дітям з інвалідністю
Футболісти "Шахтаря" подарували щастя дітям з інвалідністю 5 канал

Інклюзивне тренування від ФК: дітей з інвалідністю навчили таємниць футбольної майстерності

Читайте по-русски
Гравці донецького "Шахтаря" Сергій Болбат та Микола Матвієнко – на воротах

Футболісти донецького "Шахтаря" провели тренування із дітьми з інвалідністю. В одній зі столичних шкіл гірники показали малечі кілька таємниць футбольної майстерності, роздали автографи та зробили спільне фото. Такі соціальні програми гравці "Шахтаря" щороку ораганізовують на підтримку особливих дітей.

Усе, як перед серйозним матчем. Маленькі футболісти тренуються і виконують різні вправи з м'ячом. Ці особливі дітлахи займаються футболом за спеціальною програмою, де кожен рух бачить і контролює тренер. Після цього буцають м'яч зі своїми кумирами. Гравці донецького "Шахтаря" Сергій Болбат та Микола Матвієнко зустрічають маленьких футболістів і стають на ворота.

Після розминки починається матч. Помаранчеві проти зелених. За одних грає – Сергій Болбат, за інших – Микола Матвієнко. Спочатку боротьба за м'яч точилась в середині майданчику. Далі підбадьорюванні глядачами помаранчеві пішли в наступ.

Серед двох десятків маленьких футболістів – 8-річна Меліна. Вона в одній команді зі своїм братиком – Микитою: "Мені сподобалося. Але футбол не дуже, бо це для хлопчиків".

Серед гравців – діти із синдромом Дауна та аутизмом. Спортивні ігри для них – це певна реабілітація, розповідає тренер Максим Крупенін: "Цей матч більше для того, щоб дітки раділи. Тут вони щасливі, що вони гол забили футболісту"

Футболісти "Шахтаря" сподіваються, що хтось із цих дітей пов'яже своє життя зі спортом, а може і з футболом.

"Треба брати приклад з дітей, тому що в них величезне бажання грати у футбол. Не піддавався, ні, були удари реально сильні, що я там ховався навіть", – каже Микола Матвієнко.

Його колега по команді Сергій Болбат додає: "Цей ентузіазм це дуже добре, коли є такий ось характер, воля така, виривати кожен матч. Це просто треба направити в правильне русло".

Після матчу гравці "Шахтаря" роздали автографи та сфотографувалися з дітьми. Інклюзивні тренування для дітей із інвалідністю гірники проводять у Харкові, Полтаві та Львові. Відтепер такі заняття стануть регулярними. Займатися футболом безкоштовно зможуть близько сотні дітей з інвалідністю.

Мирослав Солонар, Андрій Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Яким має бути обличчя, щоб "дали грошей": Михайло Добкін у "Рандеву"
Наступний матеріал
На Волині батьки не пустили до школи понад 200 дітей – вчителі підтримали
Loading...