родичі героїв Небесної Сотні пікетують ВККС
родичі героїв Небесної Сотні пікетують ВККС 5 канал

Обурені призначенням Буряка родичі Героїв Небесної Сотні звернулися до голови ДБР – заява

  Читайте по-русски
  Призначення керівника відділу з розслідування справ Майдану ДБР відбулося "максимально закрито і непрозоро", наголошують у громадській організації

  Звільнити новопризначеного керівника відділу з розслідування справ Майдану Державного бюро розслідувань Олександра Буряка вимагають адвокати і родичі Героїв Небесної Сотні. Відповідне звернення до тимчасово виконуючої обов'язки директора ДБР Ірини Венедіктової оприлюднила громадська організація "Родина Героїв Небесної Сотні" в соціальній мережі Facebook.

  У громадській організації заявили, що призначення Буряка керівником відділу з розслідування справ Майдану ДБР відбулось "максимально закрито і непрозоро".

  "Невідомо, за якими критеріями відбувся вибір керівника, і чому на таку важливу посаду призначено саме О.Буряка. Він не має досвіду роботи зі справами Майдану, досягнень в інших справах, зате є сумнівна репутація", – йдеться у зверненні.

  При цьому зазначається, що саме Буряк згадується на так званих плівках Вовка.

  "З них випливає, що Павло Вовк перебуває в настільки тісних дружніх стосунках з Буряком, що може "за дзвінком" отримати від ДБР потрібне рішення чи слідчу дію. Зокрема, на плівках зафіксовано розмову Павла Вовка стосовно призначення Євгена Аблова керівником Миколаївського теруправління ДБР", – зазначено у зверненні.

  В громадській організації нагадали, що негласні слідчі (розшукові) дії, внаслідок яких отримані ці записи, проводились саме при розслідуванні справи Майдану. Окрім того, сказано, що низка суддів Окружного адмінсуду Києва є фігурантами ключових справ щодо розгону активістів Майдану та ухвалення неправосудних рішень.

  "Саме ДБР продовжуватиме розслідувати справу, де ймовірним обвинуваченим є близький до Павла Вовка Євген Аблов", – йдеться у зверненні. В організації вважають, що це свідчить про наявність у Буряка реального конфлікту інтересів, що ставить під сумнів об'єктивне розслідування ключових справ Майдану.

  Активісти переконані, що ці факти унеможливлять конструктивну співпрацю потерпілих з керівництвом вказаного Департаменту та вкрай негативно впливатимуть на довіру суспільства до слідства у справах Майдану. У цьому зв'язку зазначається, що без цього ефективне розслідування та відновлення справедливості неможливі.

  У громадській організації заявляють, що повну відповідальність за таке призначення несе Венедіктова.

  "Враховуючи наведене, ми закликаємо Ірину Венедіктову: скасувати рішення про призначення керівником відділу з розслідування справ Майдану в Державному бюро розслідувань Олександра Буряка; призначити відкритий і прозорий конкурс на цю посаду; надавати перевагу тим конкурсантам, які мають бездоганну репутацію, досвід у розслідуванні справ Майдану та користуються довірою потерпілих та суспільства", - йдеться у зверненні.

  Нагадаємо, призначений напередодні Олександр Буряк обіймав посаду заступника директора ДБР.

  Рішення Держбюро розслідувань уже розкритикувала і адвокат Євгенія Закревська.

  Попередній матеріал
  У поліції відкрили кримінальну справу через обміління Шацьких озер
  Наступний матеріал
  ДБР ініціює проведення повної перевірки своєї діяльності
  Loading...

  НАБУ розпочало розслідування у кримінальному провадженні щодо розмов Труби з Богданом, Смирновим та іншими – адвокат

  Справа Шеремета: брифінг адвокатів Яни Дугарь – відео

  Діяльність ДБР і Романа Труби має стати об'єктом розслідування правоохоронних органів – Головань

  "Смотрящий" Коломойського, обшуки у Гонтаревої та призначення – з'явилося продовження історії "Трубу прорвало"

  Труба відреагував на критику своєї роботи з боку нового керівництва ДБР

  "Висновок – слідчі не бажають отримувати повістки": адвокат Порошенка вдруге прийшов до ДБР – відео