Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова detector.media

Нова чільниця ДБР хоче збільшити кількість слідчих для справ Майдану – що відомо

Читайте по-русски
План нової структури ДБР Венедіктова пообіцяла подати на розгляд президенту вже найближчим часом

Збільшити кількість слідчих у справах Майдану вважає за необхідне Ірина Венедіктова. Про це нова очільниця ДБР повідомила у відеозверненні, оприлюдненому на сайті відомства.

За її словами, сьогодні в Державному бюро розслідувань справами загиблих героїв Революції Гідності опікуються 25 слідчих. Нову структуру ДБР Венедіктова пообіцяла подати на розгляд президенту вже найближчим часом.

"Суспільство очікує від бюро ефективних результатів у розслідуваннях злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, справи Майдану. З цього приводу хочу зазначити, що в бюро у складі Управління організації досудового розслідування працює окремий слідчий підрозділ. Найближчим часом мною на розгляд президента буде подано нову структуру бюро, яким передбачено створення окремого управління у справах Майдану та збільшення кількості слідчих, котрі розслідуватимуть ці провадження", – сказала Венедіктова.

На призначення Олександра Буряка чільником відділу ДБР із розслідування "справ Майдану" відреагувала адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська. У своєму дописі у Facebook правозахисниця нагадала, що Буряк – це "той самий Саша", з яким на плівках суддя Вовк погоджує рішення щодо судді Майдану Аблова. Закревська пише, що плівки Вовка виникли саме зі справи Майдану стосовно Аблова.

Розслідування справи триває. Тому Закревська впевнена, що Буряк має прямий конфлікт інтересів. Адвокат звернулася до новопризначеної директорки ДБР із запитанням, "чи це і є реакція на звернення родин Небесної Сотні?".

Довідка. Призначений напередодні керівником відділу ДБР із розслідування "справ Майдану" Олександр Буряк до цього обіймав посаду заступника директора бюро, де відповідав за роботу підрозділів та опікувався їхнім укомплектуванням. Олександр Буряк працює у правоохоронних органах із 1998 року. Від 2015-го до 2017-го працював у столичній прокуратурі. Має вищу освіту за спеціальністю "Правознавство". Називає завершення справ Майдану найвідповідальнішим завданням для Державного бюро розслідувань. Із 2014 року злочини під час Революції Гідності розслідувала Генеральна прокуратура. За новим законом, вона втратила можливість вести досудове слідство і всі справи розподілили між ДБР, Національною поліцією, НАБУ та СБУ. Раніше повідомлялося, що загалом справ Майдану – 114. Майже половиною з них опікуватиметься бюро.

Як повідомляв 5.UA, управління спецрозслідувань ГПУ й НАБУ з'ясували, що Окружний адмінсуд Києва неправомірно впливав на скасування арешту майна Януковича та просування необхідних законопроєктів у Раді. НАБУ і ГПУ розслідують справу про втручання керівництва суду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Конституційного Суду та організацію винесення свідомо неправосудних рішень. Крім того, дані про втручання керівництва в роботу суду та інших органів влади були встановлені під час розслідування справи про незаконні рішення суду за часів Майдану. Зафіксовано і оприлюднено тисячі годин розмов, встановлено десятки випадків зустрічей, домовленостей про втручання у діяльність суддів, інших службових осіб та органів державної влади, в тому числі й ДБР.

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві небо осяяли 107 променів у пам'ять про загиблих на Євромайдані: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справа Шеремета: брифінг адвокатів Яни Дугарь – відео
Наступний матеріал
Справа Шеремета: адвокати Дугарь подали до ДБР заяву щодо фальсифікації експертизи слідчими
Loading...