Ігор Головань
Ігор Головань 5 канал

Діяльність ДБР і Романа Труби має стати об'єктом розслідування правоохоронних органів – Головань

  Читайте по-русски
  "Угруповання, очолюване Романом Трубою" використовувало ДБР для політичних переслідувань і сприяння підривній діяльності держави-агресора, наголошує адвокат

  Слідчі ДБР, яких Печерський суд викликав у справі, ініційованій за позовом Андрія Портнова, але по суті стосується т. зв. "справи українських моряків", не бажають з'являтися до суду і давати свідчення. Про це повідомив Ігор Головань, адвокат п'ятого президента України Петра Порошенка.

  Він додав, що суд має допитати їх, яким чином таємні матеріали з ДБР потрапляли до сторонніх осіб, публікувалися у Telegram-каналі Портнова. Сам же Ігор Головань уже другий день поспіль намагається передати чотирьом слідчим ДБР виклик до суду.

  "Радник директора, оскільки він там розпоряджався і всі його слухали, очевидно, він має якусь вагу, – відмовився назвати своє прізвище, тому я не ризикну згадати, з ким я говорив. Але мені було повідомлено, що, можливо, суд помилився і неправильно вирішив, щоб саме я вручав ці повістки. Я, звичайно, проінформую про це суд. І, фактично, було відмовлено у наданні допомоги стосовно вручення повісток слідчим, було запропоновано звернутися письмово, що я зробив уже до того, і тому єдиний висновок, який можна тут зробити – що не бажають слідчі Державного бюро розслідувань отримувати повістки і, певно, що не бажають з'являтися до Печерського суду, щоб дати відповідні свідчення", – зазначив адвокат.

  "Мова йде про "справу моряків". Про те, що, за нашим переконанням, інформація, яка була, в тому числі, і з обмеженим доступом – секретна інформація, яка потрапляє до Державного бюро розслідувань, вона, грубо кажучи, розшифровується і потрапляє, в тому числі, до держави-агресора. Ми знаємо, наприклад, що для проведення експертизи вилучалися секретні документи, навіть з Генерального штабу, плани Збройних сил України і так далі", – пояснює адвокат.

  "Це провадження – це ніщо інше, як канал витоку інформації. Інформація, яка потрапляє до Державного бюро розслідувань, стає здобиччю різних телеграм-каналів, різних сайтів і таке інше", – нагадав Головань.

  Він також пояснив, що слідчих ДБР мають допитати в суді саме про те, як закрита інформація, яка потрапляє до Держбюро розслідувань, витікає за його межі.

  Головань також нагадав, що діяльність ДБР та його ексдиректора Романа Труби має стати об'єктом розслідування правоохоронних органів.

  "Стосовно діяльності Державного бюро розслідувань, за нашими заявами зареєстровано вже шість кримінальних проваджень. Ми знаємо, що були опубліковані розмови, які, імовірно, записувалися в кабінеті колишнього директора ДБР. Усі ці питання ми ставили перед відповідними правоохоронними органами. Змушені були звертатися до суду, маємо відповідні рішення. Маємо деякі кримінальні провадження вже зареєстровані. Деякі ще є, за якими є судові рішення, але вони не виконані. І ми бачимо, що саме в цій справі щодо незаконних дій групи, яка керувала Державним бюро розслідувань до приходу нинішнього керівництва, якраз поки що ми не бачимо ентузіазму", – наголосив Головань.

  "Ми зробимо все можливе, аби громадськість могла послухати відповіді слідчих на наші питання і не тільки. Ми будемо домагатися, щоб усе це угруповання, очолюване Романом Трубою, яке свого часу використовувало Державне бюро розслідувань для політичних переслідувань і для сприяння підривній діяльності держави-агресора, – щоб ці люди були притягнуті до відповідальності", – зазначив адвокат Петра Порошенка.

  Попередній матеріал
  На Донеччині 24 тисячі осіб залишились без світла через ремонтні роботи – скільки триватимуть
  Наступний матеріал
  З початку 2020 року в Україні через пожежі загинуло майже 30 осіб
  Loading...