Адвокати Яни Дугарь
Адвокати Яни Дугарь 5 канал

Справа Шеремета: адвокати Дугарь подали до ДБР заяву щодо фальсифікації експертизи слідчими

Читайте по-русски
У заяві йдеться про незаконне затриманння, притягнення завідомо невинної особи до відповідальності та неправдивий висновок експерта

Адвокати Яни Дугарь, яку підозрюють у причетності до вбивства Павла Шеремета, написали заяву про злочин до Державного бюро розслідувань. Вони стверджують: експертиза – сфальсифікована і її не можна розглядати як доказ у суді, інформує "5 канал".

У заяві йдеться про незаконне затриманння, притягнення завідомо невинної особи до відповідальності та неправдивий висновок експерта.

Слідчі надали експертам 6 файлів відео з 2016-го, які мали б порівняти з відео 2019-го. Утім, на одному з файлів особа не збігається з іншою особою з відео від 2019-го року. Однак цього немає у висновку експертизи. Адвокати кажуть, що вона – єдиний доказ, який слідство намагалося надати як основний. Утім, в експертизі порушено методологію. Адже немає фізвеличин, коли вимірюють довжину кроку, темпоритм чи пластику рухів. Фахівці керуються думкою, що особи на відео швидше збігаються або зовсім не збігаються.

Адвокати зазначили: на засідання 13 грудня 2019 року, де обирали запобіжний захід для військової медсестри, вони надали певні документи, які підтверджують, що в липні 2016-го дівчина була в зоні АТО. А те відео 2019-го року, на якому нібито Яна Дугарь, не відповідає дійсності, адже медсестра тоді перебувала за кордоном. Зокрема, щодо слідчих експериментів, то захисники стверджують, що не будуть до нього долучатися. Вони вважають, що їхня підзахисна не причетна до вбивства Павла Шеремета.

Як повідомляв 5.UA, адвокати Дугарь кажуть, що мають докази фальсифікації експертизи стороною обвинувачення. 

Нагадаємо, 12 грудня поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Це військова медсестра Яна Дугарь, волонтерка Юлія Кузьменко та ветеран АТО Андрій Антоненко. За рішеннями суду, Яна Дугарь перебуває під цілодобовим домашнім арештом, Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко – під вартою.

Попередній матеріал
Нова чільниця ДБР хоче збільшити кількість слідчих для справ Майдану – що відомо
Наступний матеріал
#Кендзьор: "Справжній патріотизм – це самопожертва і каторжна праця на ідею" – Михайло Горинь
Loading...