Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Порошенко: Дипломатична облога Кремля має тривати безперервно – до повернення українських територій

Читайте по-русски
Лідер "ЄС" зазначив, що "зеленій" владі час від часу необхідно нагадувати про "червоні лінії", які не можна перетинати

У День Соборності України п'ятий Президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко розповів, які кроки, на його думку, необхідно зробити, щоб наблизити повернення захоплених Російською Федерацією територій і людей.

Перше, що повинна зробити чинна влада – відновити зусилля з ухвалення "дорожньої карти" Мінських домовленостей, які залишаються основою для врегулювання, наголошує Порошенко.

І вказав: "Його критики за 2 роки нічого іншого не придумали. Ця "дорожня карта" має передбачати чітку послідовність кроків. Спочатку досягнення безпеки, і лише потім – політичні питання".

Він вважає, що шанс на це існує принаймні до кінця 2021 року, поки Ангела Меркель залишається канцлером Німеччини, а в США приступає до роботи адміністрація Джо Байдена, тож можна розраховувати на їхню підтримку.

"Те саме стосується питання миротворців на основі мандату Радбезу ООН на всій окупованій території Донбасу. Кілька років наша команда витратила, аби переконати партнерів. Правляча коаліція Німеччини навіть внесла цей пункт до своєї програми. Але парадокс – для нього не знайшлося місця в програмі Зеленського", – зауважив лідер "ЄС".

Далі у списку – посилення санкційного тиску на Росію.

"Над цим треба наполегливо працювати. На дипломатичному фронті не може бути жодного перемир'я. Там облога Кремля має тривати безперервно", – вважає Порошенко.

Він також переконаний, що слід забезпечити активнішу участь американської сторони в переговорному процесі – і в питанні Донбасу, і в питанні Криму. В тому числі – через залучення до Нормандського формату.

Нагадав лідер опозиції і про нещодавнє рішення ЄСПЛ щодо тимчасово окупованого півострову: "Європейський суд з прав людини ухвалив перше рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини в окупованому Криму. Наша команда дуже довго і ретельно готувала цю справу, і перший результат істотно посилює міжнародно-правову позицію України в питанні деокупації Криму".

Порошенко зазначив, що "зеленій" владі час від часу необхідно нагадувати про "червоні лінії", які не можна перетинати.

"На поточний момент їх дві. Вже ясно, що цього року не буде створено належних умов для проведення на окупованих територіях виборів, які б відповідали європейським стандартам. І владі не слід дратувати суспільство порожніми балачками. Ця ж сама заувага стосується і спроби відновити закупівлю газу в Росії та повернути Україну в енергетичну залежність від Кремля. Особливо тепер, коли поставки американського скрапленого газу завдали потужного удару по позиціях російського "Газпрому" в Європі. Коли є шанс "осушити" Північний потік-2, заблокувавши цей проект", – наголосив п'ятий Президент.

Лідер "Європейської солідарності" нагадав, що на останніх місцевих виборах партія провела своїх депутатів до обласних рад у всіх без винятку регіонах.

"Ми – соборна партія національної єдності, яка об'єднує і цементує країну на засадах європейського цивілізаційного вибору. Різноманітність країни не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а спільне почуття соборності – сильнішими. Основним же гарантом миру і соборності залишається наша армія. І сьогодні насамперед вітаємо воїнів, які захищають Україну від російської агресії", – резюмував він.

Попередній матеріал
У Києві вшанували перших загиблих учасників Революції Гідності – включення
Наступний матеріал
"Особистий ворог "Мотороли": як кіборг із Запоріжжя фільмував події в Донецькому аеропорту – сюжет
Loading...