ДАП
ДАП скріншот

"Особистий ворог "Мотороли": як кіборг із Запоріжжя фільмував події в Донецькому аеропорту – сюжет

Читайте по-русски
Історик за фахом, кіборг В'ячеслав Зайцев фільмував події в Донецькому аеропорту під час його захисту

Він не називає себе кіборгом, каже просто – захисник Донецького аеропорту. Запорожець В'ячеслав Зайцев у складі 79-ї аеромобільної бригади дві ротації перебував у ДАП. Працював гранатометником, та, як кажуть був особистим ворогом ватажка бойовиків "Мотороли". При цьому, у короткі хвилини затишшя між обстрілами, вів відеощоденник. Щоб кожен зміг побачити – що відбувалося в Донецькому аеропорту. Із героєм, що пережив пекло, поспілкувався журналіст "5 каналу".

За фахом історик та археолог, працівник національного заповідника "Хортиця" В'ячеслав Зайцев пішов добровольцем у військкомат у березні 2014-го. За плечима вже мав строкову службу в десанті, тож на війну потрапив у складі 79-ї аеромобільної бригади. А вже в жовтні була перша ротація в Донецький аеропорт.

"В жовтні це постійна безладна стрільба, постійно вони звітували по 10 разів на день, що взяли Донецький аеропорт у жовтні. Справді, вони кидали велику кількість людей… Просто хвилі, хвилі людей, і бачимо, що перша хвиля – це такі "товаріщі" у спортивках, а за ними більш упаковані", – розповідає В'ячеслав Зайцев.

Працюючи гранатометником, із радіоперехоплень дізнався, що став чи не особистим ворогом тодішнього ватажка терористів "Мотороли". Бо стріляв влучно. Тоді ж у ДАП зазнав і першого поранення. Від евакуації відмовився. Вийшов лише за тиждень, разом із побратимами. Повернувся в аеропорт уже в листопаді.

"Найстрашніше було в листопаді, це просинатися, коли ти дві години свої після нічної зміни просинаєшся, і кажуть – там Бодя загинув, Баранов загинув… ти просинаєшся, і тут смерть, смерть, ти проспав смерть, хлопці там загинули вночі", – додає кіборг.

Попри постійні обстріли, з першого дня в ДАП намагався вести відеощоденник. Як говорить В'ячеслав, робив документ.

"Ти ж історик! Ти історик, і ти маєш фільмувати, документувати безпосередні події, що й як відбувається… Бо, наприклад, вже старого терміналу не існує, і те, що було всередині, те, що можна було побачити, це вже унікальні речі", – каже Зайцев.

У річницю виходу українських військових із ДАП, розповідає В'ячеслав Зайцев, він намагається зустрітися з бойовими побратимами. А ще – відвідати могили друзів, яких втратив у Донецькому аеропорту.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 Канал"

Попередній матеріал
Порошенко: Дипломатична облога Кремля має тривати безперервно – до повернення українських територій
Наступний матеріал
Гендиректора "Медзакупівель" можуть звільнити найближчим часом через тиск Степанова
Loading...

Оборона ДАП: чому важливо було тримати "бетон і арматуру" – Сурков

Гаряче літо 2014-го: як українська армія закріплювалася у Донецькому аеропорту – Сурков

"Замовляли піцу в ДАП і тролили "міліцію": як добровольці й ЗСУ зіпсували подарунок Гіві до дня народження Путіна

Оборона ДАП: як добровольці-"кіборги" здобували собі зброю в бою – "Таємниці війни"

ДАП. Народження "кіборгів": як ЗСУ спричинили істерику в окупантів, а ті потрапили у власну пастку – "Таємниці війни"

ДАП-2014: Битва за Донецький аеропорт – "Таємниці війни"