Оборона ДАП
Оборона ДАП скріншот

Оборона ДАП: чому важливо було тримати "бетон і арматуру" – Сурков

Читайте по-русски
Позиції навколо ДАП розмістилися так, що ворог зайняв усі населені пункти і захищені об'єкти навколо аеропорту

Стратегічні замисли військово-політичного керівництва під час оборони ДАП 2014 року пояснив військовий аналітик Олександр Сурков в ефірі спецпроєкту "Таємниці війни" на "5 каналі".

"Гарячі" бої в Донецькому аеропорту, які почалися в жовтні 2014 р. і завершилися в кінці січня 2015 р., були викликані низкою об'єктивних і суб'єктивних причин, пояснює воєнний експерт. Насамперед, основним приводом для атак ворога на аеропорт стало те, як була проведена лінія розмежування у відповідності до Мінських домовленостей.

"Справа у тому, що точки, які були передбачені протоколом, пройшли через середину злітної смуги. У такий спосіб наші основні опорні пункти – це старий і новий термінали – виявилися начебто на стороні противника. Якби це трапилося у ниніншій фазі війни, можливо, війська б і відвели звідти, але тоді було усім зрозуміло оперативне значення терміналів, тому всі спроби ворожої атаки наші сили відбивали постійно", - пояснює воєнний експерт.

Він зазначає, що позиції навколо ДАП розмістилися так, що ворог зайняв усі населені пункти – "Спартак", передмістя Донецька, де була група Мотороли, "Метро", "Гаражі" – і всі захищені об'єкти навколо аеропорту. Все забезпечення української групи в терміналах відбувалося по відкритому льотному полю, де був пристріляний буквально кожен метр. Тому в той період висування військових колон ЗСУф2т з Пісок і Опитного фактично перетворювалося в бойову операцію.

"Замовляли піцу в ДАП і тролили "міліцію": як добровольці й ЗСУ зіпсували подарунок Гіві до дня народження Путіна – дивіться повний випуск "Таємниць війни", де учасник оборони ДАП розповів, що відбувалося на летовищі у гаряче літо 2014-го.

Попередній матеріал
Копають не ховаючись: поблизу Новозванівки окупанти укріплюють позиції – подробиці з фронту
Наступний матеріал
Україна готова до опалювального сезону майже на 100% – Шмигаль
Loading...