українські військові
українські військові Facebook / Повернись живим

Копають не ховаючись: поблизу Новозванівки окупанти укріплюють позиції – подробиці з фронту

Читайте по-русски
Українські захисники впевнені, що це психологічний тиск із боку супротивника

Неприцільний обстріл на Донеччині. Про одне порушення перемир'я біля Шумів повідомляють у пресцентрі Операції Об'єднаних сил. Натомість на Луганщині, біля Новозванівки, бойовики укріплюють свої позиції. Українські захисники впевнені, що це психологічний тиск із боку супротивника, щоби спровокувати урядових військових відкрити вогонь. На місці побували журналісти "5 каналу".

У районі Новозванівки зброя українських захисників мовчить від початку перемир’я. Жодного пострілу і руху у бік ворога вже третій місяць. Натомість окупанти постійно про себе нагадують.

"Бувають інколи постріли, але не прицільні. Бувають постріли з підствольного гранатомета, але не саме по наших позиціях, а в поле", – каже військовослужбовець ЗСУ Віталій.

Противник продовжує окопуватися. На протилежному боці копають траншеї, не ховаючись. Військові кажуть, що із кожним днем перемир'я на цій ділянці фронту ворог поводиться зухвало.

"Вони знають, що ми стріляти не будемо. Тому вони дозволяють собі вийти привітати нас", – каже один з захисників України Олексій.

На відео видно, як окупанти обкладають камінням дахи бліндажів. Так намагаються захистити свої укріплення від пожеж, винуватцями яких є вони самі.

"Коли був підпал, то вони зухвало виходили і по троє викидали запальну суміш. Ми вийшли подивитися наслідки пожежі, з іншого опорника навіть почали стріляти, щоб ми не підходили", – розповідає Олексій.

А ще терористичні війська добряче працюють лопатами. Облаштували вже близько півтори сотні метрів нових укріплень.

"Вони хочуть сполучити свої дві позиції. І якщо вони це зроблять, то їм буде легше в разі бою завдати нашим військам більше шкоди. Мені цікаво просто, для чого вони укріплюють свої позиції, укріплюють за допомогою бетону і всіляких конструкцій. Якщо йде справа до перемир'я, а вони готуються до чогось", – каже військовослужбовець ЗСУ Віталій.

До будь-якої розв’язки подій українські захисники готові. Кажуть, натиск ворога витримають, як і щоденні вогняні атаки. У ніч проти п’ятниці ворог спровокував чергову пожежу, яку гасили в районі Катеринівки.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Своєю бездіяльністю Степанов уже напрацював собі на термін" – Лозинський
Наступний матеріал
Оборона ДАП: чому важливо було тримати "бетон і арматуру" – Сурков
Loading...

У зоні ООС російські найманці гатять зі 122-мм артилерії та мінометів – поранений боєць ЗСУ

Доба в ООС: окупанти дві години з артилерії і мінометів гатили по оборонцях Новотошківського – є поранені

"Лазять п'яні, до позицій ледь доходять": армійці розповіли, як нахабно поводяться окупанти біля окупованого Жолобка

Загострення на Донбасі: російські окупанти гатили 18 разів – один армієць ЗСУ загинув, четверо поранені

"Найважчий бій – це бій у своїх окопах": силовики ООС про ситуацію біля окупованої Горлівки

Окупанти гатять по мирних мешканцях: ситуація на Донецькому напрямку загострилася – репортаж