Тупицького не пускають до КСУ
Тупицького не пускають до КСУ sud.ua

Співробітники УДО не пропускають Тупицького на територію КСУ – що відомо

Читайте по-русски
Минулого тижня УДО надало офіційну відповідь, що жодних розпоряджень щодо недопуску голови КСУ на територію суду до них не надходило

Співробітники Управління державної охорони (УДО) не пропускають голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького на територію КСУ. Про це повідомляє "Судово-юридична газета".

При цьому минулого тижня УДО надало офіційну відповідь, що жодних розпоряджень щодо недопуску голови КСУ на територію суду до них не надходило.

Нині біля контрольно-пропускного пункту КСУ знаходиться декілька службових авто. Імовірно, саме на них до КСУ приїхав Олександр Тупицький. Утім не пропускають до КСУ не лише суддів.

На заплановану у зв'язку з цими подіями пресконференцію не пропустили журналістів "Судово-юридичної газети". Службовці УДО, які охороняють вхід до КСУ, зазначають, що діють за наказом Комендатури та детальніших коментарів не надають.

Олександр Тупицький журналістам повідомив, що до приміщення суду не пускали й деяких інших суддів КСУ. Наразі він пише заяву до поліції про злочин стосовно недопуску суддів до приміщення КСУ.

У КСУ прокоментували ситуацію. 

У повідомленні, оприлюдненому на офіційному сайті КСУ, мовиться: "За словами Олександра Тупицького, вказане є черговою спробою протиправного втручання у діяльність голови Конституційного Суду України, перешкоджанням виконанню ним своїх службових обов'язків, спрямованим на блокування роботи Конституційного суду України в цілому. Указом президента України Олександр Тупицький відсторонений від посади судді Конституційного Суду України, адміністративні функції як голови Суду він має виконувати, оскільки на це його уповноважили судді Конституційного Суду України. Нездійснення адміністративних функцій голови суду призведе до дестабілізації роботи всієї інституції".

Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації "Зуївського енергомеханічного заводу" на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не з'явився в Офіс генпрокурора, тому документ надіслали поштою. Наприкінці грудня 2020-го президент Володимир Зеленський своїм указом відсторонив голову КСУ від посади строком на два місяці.

Попередній матеріал
Порошенко презентував 4 кроки для розірвання ланцюга розповсюдження COVID-19
Наступний матеріал
Степанов розповів, скільки ПЛР-тестів російського виробництва використовують в Україні
Loading...

Голова ВАКС запевняє, що не спілкувалася з Вовком та Тупицьким на вечірці у Ківалова – подробиці

В КСУ озвучили зарплату Тупицького за 2020 рік – вона більша, ніж у Зеленського

Шоу не готували: Офіс генпрокурора заявив, що не планував показово вручати підозру Тупицькому

На зборах суддів КСУ не мовилося про усунення Тупицького

Якщо КСУ відмовиться відстороняти Тупицького – суддям загрожує кримінальна відповідальність

Голова КСУ залишається відстороненим від виконання обов'язків судді – представник президента