firtka.if.ua

Коли має завершитися формування всіх ОТГ – у Кабміні назвали крайній термін

  Читайте по-русски
  Необхідно, щоб органи самоврядування, які будуть обиратися, обиралися вже по модернізованому виборчому законодавству

  Крайнім терміном із завершення створення об'єднаних територіальних громад в Україні та формування спроможних районів є червень 2020 року. Саме цей термін дасть змогу провести у жовтні того ж року місцеві вибори вже на новій територіальній основі. Про таке повідомляє Укрінформ з посиланням на першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В'ячеслава Негоду.

  "Ми можемо говорити про крайній термін – червень 2020 року – з тим, щоб чергові місцеві вибори у жовтні 2020 року вже пройшли на новій територіальній основі громад і районів, і щоб органи самоврядування, які будуть обиратися, обиралися вже по модернізованому виборчому законодавству", – заявив Негода.

  Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ наголосив на важливості прийняття Верховною Радою законопроектів, які внормують засади адміністративно-територіального устрою України та встановлять суб'єкта, який матиме повноваження приймати рішення щодо визначення територій територіальних громад сіл, селищ, міст. За його словами, на сьогодні жоден рівень влади не має повноважень затверджувати нові громади, які утворені не шляхом нового вільного об’єднання.

  "Уряд немає повноважень затверджувати території нових громад. Це не є компетенція Уряду ні по закону, ні по регламенту. Тому ми подали такий законопроект, який необхідний для того, щоб Уряд взагалі мав повноваження це сьогодні розглядати. Якщо Парламент надасть це право Уряду, то ми зможемо розпочати цю роботу. По-друге, дуже важливо, щоб Уряд отримав право вносити в Парламент проекти законів, які стосуються формування спроможних районів. І ця робота повинна бути системною, скоординованою і базуватися на одній методологічній основі. Законопроекти, які потрібні, є в Парламенті", – заявив заступник міністра.

  Попередній матеріал
  "Білорусь зберігає відданість ідеї союзного будівництва": Лукашенко назвав умови об'єднання з РФ
  Наступний матеріал
  Готуються до нових боїв: окупанти взялися поповнювати запаси донорської крові
  Loading...

  Президент доручив Турчинову скликати засідання РНБО – мають обговорити реформування "Укроборонпрому"

  Медреформа, децентралізація, НБУ: Міклош назвав найуспішніші українські реформи

  У стилі Мадуро: Порошенко в Давосі нагадав про небезпечність популізму деяких український політиків, провівши паралелі з Венесуелою

  Порошенко розповів, коли в Україні буде створено Вищий антикорупційний суд

  Розенко: соціологія свідчить, що реформа децентралізації вже дає результат – відео

  Європарламентарі оцінили, як Україна справляється з реформами – резолюція