У Європарламенті підтримали резолюцію щодо впровадження Україною Угоди про Асоціацію із Євросоюзом.
Свій голос за документ віддали 433 парламентарі. 105 були проти, 30 – утрималися.
У резолюції Європарламент вітає європейські прагнення України і підтверджує, що Україна має перспективу стати членом Європейського союзу, йдеться на сайті ЄП.
"Україна заслуговує на особливу похвалу за реформи у сферах енергетики, охорони здоров'я, пенсійної сфери, державного управління, децентралізації, державних закупівель, оборони та безпеки, у банківському секторі, а також щодо забезпечення макрофінансової стабілізації", – йдеться у резолюції.
Водночас, зазначено в документі, ці реформи супроводжуються значним підвищенням цін, урізанням соціальних допомог та погіршенням доступу до систем соціального захисту.
"Європарламент наголошує, що Угода про асоціацію не є кінцевою метою у відносинах Україна-ЄС, та вітає європейські прагнення України; підтримує розвиток нових форм поглибленого співробітництва з ЄС, зокрема таких, як поступове наближення України до митного союзу, енергетичного союзу та єдиного цифрового ринку", – зазначено в документі.
Документ підтверджує вже виконану роботу української влади над упровадженням реформ, утім, закликає продовжувати працювати. Зокрема, невідкладно завершити процес створення Вищого антикорупційного суду, відповідно до міжнародних стандартів, і активізувати боротьбу з корупцією на всіх рівнях.
Окрім цього, європарламентарії наголосили на важливості боротьби з російськими фейковими новинами та пропагандою, включаючи очікувані втручання у вибори в Україні та по всьому Євросоюзу.
Водночас серед основних проблемних питань у резолюції виокремили недостатню боротьбу з корупцією та незначні зусилля із деолігархізації та у сфері приватизації.
"Спадок минулого, правова невизначеність, значна кількість суперечливих законів, супротив з боку олігархів та інші майнові інтереси, корупція, непотизм, слабкість державних інституцій, а також недостатність чітких процесів та координаційних інституцій в імплементації Угоди про асоціацію перешкоджають інституційним реформам в Україні", – визначаються в резолюції проблемні питання.
Своєю чергою, Президент Петро Порошенко подякував Європарламенту за визнання перспективи членства України в ЄС.
"Вважаю таку позицію Європарламенту свідченням твердої підтримки України у триваючій боротьбі нашого народу за свій європейський вибір та результатом безпрецедентного рівня відносин між Україною та ЄС", – зазначив Президент, привітавши ухвалення резолюції Європарламентом про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.