Скріншот відео

Санкції проти організаторів "виборів" у ОРДЛО: головні аргументи чільників МЗС країн Євросоюзу

Своєю чергою, Федеріка Могеріні – верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки – зауважила, що санкції – лише частина тиску на агресора

Євросоюз запровадив санкції проти 9 осіб, які організовували виборчий фарс на територіях ОРДЛО. Рішення ухвалили на Раді міністрів закордонних справ ЄС в Брюсселі. Список вже надрукували в офіційному журналі Євросоюзу. Таким чином, рішення вже набуло сили. Участь у засіданні глав Європейських МЗС брав і український міністр закордонних справ Павло Клімкін. Деталі розповість Нонна Стефанова.

Ситуація в Україні, і агресія Росії на морі – одна з головних тем засідання міністрів закордонних справ ЄС, що зібралися у Брюсселі. Атака російських кораблів у Чорному морі і захоплення екіпажів українських катерів і буксира – підстава для нових санкцій проти Кремля. Так вважає міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Він наголосив, що дії українських суден не були провокацією, як вважає Росія. У Литві на дії Федерації уже відповіли – 7 грудня запровадили національні санкції. Обмеження стосуються 20 осіб, причетних до нападу на українських моряків.

"Звісно, це грубе порушення міжнародного права, яке не може минути без наслідків. Я не кажу, що рішення ми ухвалимо вже сьогодні. Але санкції у відповідь на цей інцидент мають бути на порядку денному. В першу чергу йдеться про санкції проти безпосередньо причетних осіб", – заявив Лінкявічус.

Поки що міністри запроваджують обмеження за інші дії, несумісні з міжнародним правом – організацію так званих виборів на території ОРДЛО. Під обмеження потрапили дев'ятеро осіб, це керівники і члени так званих ЦВК, і ватажки та керівники парламентів ОРДЛО. Підсанкційні персони не мають права на отримання віз до країн ЄС, заморозять також їхні активи.

"Ми повинні продовжувати політику санкцій. І поки немає прогресу у імплементації Мінських домовленостей – немає причин її змінювати. Ми готові розглянути питання, чи потрібно йти далі, спираючись на чинну ситуацію. Але найважливіша річ – це відновити стабільність у Азовському морі і гарантувати свободу навігації", – наголосив міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс.

Окрім круглого столу Ради ЄС на рівні Міністрів закордонних справ ці питання порушили також у межах неофіційного обіду з главою МЗС України Павлом Клімкіним. Під час зустрічі із європейськими колегами він закликав посилити тиск на Росію та вимагати звільнення українських моряків і кораблі.

"Я запропонував своїм друзям і колегам декілька типів санкцій. Про всі свідомо говорити не буду, починаючи з персональних санкцій для тих, хто брав участь в актах агресії проти України, але також щодо обмеження можливостей російських азовських портів, а також ще деякі креативні санкції. Ми їх будемо обговорювати. Вони вимагають, звичайно, більш детального обговорення", – зазначив урядовець.

Своєю чергою, Федеріка Могеріні – верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки – зауважила, що санкції – лише частина тиску на агресора.

"Разом із іншими європейськими політиками ми шукаємо конкретних засобів підтримки для тих регіонів, які найбільше постраждали від обмежень руху вантажних кораблів поблизу Азовського моря. Для нас санкції – це лише одна частина тиску. А те, що має навіть більшу вагу – це практична підтримка, яку ми надаємо Україні і українському народу", – наголосила Могеріні.

В ЄС вкотре заявили про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Від часу агресії Росії на морі Євросоюз одностайний у своїй вимозі негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити вільне пересування Керченською протокою. Окрім санкцій проти агресора у ЄС обіцяють продовжувати і фінансову підтримку.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Цілий детектив: на Харківщині запобігли замовному вбивству
Наступний матеріал
"РФ каже, що це буде тягучий, складний процес": яку стратегію зі звільнення моряків виробили українські дипломати – радник Клімкіна
Loading...
Брифінг Клімкіна за підсумками зустрічі з міністрами закордонних справ країн ЄС – відео

Брифінг Клімкіна за підсумками зустрічі з міністрами закордонних справ країн ЄС – відео

Мей відтермінувала голосування Британського парламенту щодо Brexit

Мей відтермінувала голосування Британського парламенту щодо Brexit

ЄС запровадив санкції проти організаторів "виборів" в ОРДЛО: повний список імен

ЄС запровадив санкції проти організаторів "виборів" в ОРДЛО: повний список імен

У перший рейс вирушив новенький потяг "Будапешт-Мукачево" – фото, відео

У перший рейс вирушив новенький потяг "Будапешт-Мукачево" – фото, відео

Українські консули відвідали 7-х моряків, яких Росія тримає в СІЗО

Українські консули відвідали 7-х моряків, яких Росія тримає в СІЗО

У Горлівці затоплені всі шахти, що працювали до початку війни – Тимчук

У Горлівці затоплені всі шахти, що працювали до початку війни – Тимчук