МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

У МЗС гостро висловилися про "вибори" в ОРДЛО та їхні наслідки

  Росія несе повну відповідальність за ці незаконні дії та руйнівні наслідки для мирного процесу, наголосили дипломати

  Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест через проведення Росією незаконних виборів на території ОРДЛО. Про це йдеться в офіційному коментарі на сайті зовнішньополітичного відомства.

  Зокрема, в МЗС наголошують, що спроба РФ виправдати, організувати та згодом легітимізувати фейкові "вибори" на окупованому Донбасі є кричущим порушенням норм і принципів міжнародного права, українського законодавства, суверенітету та територіальної цілісності України, Мінських угод.

  "У цьому зв’язку, знову наголошуємо, що результати цих псевдовиборів є юридично нікчемними, не створюють жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством", – йдеться у повідомленні.

  Також вітчизняні дипломати додають: легітимні вибори на Донбасі можуть бути проведені лише у повній відповідності до українського законодавства та стандартів ОБСЄ.

  "Вважаємо обурливим, що Росія проігнорувала чітку позицію міжнародного співтовариства, яке засудило організацію фейкових "виборів" та закликало до їх скасування. Росія несе повну відповідальність за ці незаконні дії та руйнівні наслідки для мирного процесу", – підкреслили у МЗС України.

  Наразі офіційний Київ вимагає від міжнародної спільноти посилення та введення нових санкцій проти Росії та осіб, які брали безпосередню участь в організації цих бутафорських "виборів".

  Як інформував 5.UA, бойовики на окупованих територіях Донецької та Луганської областей 11 листопада проводять так звані вибори ватажків і "депутатів". На них під примусом зганяють "бюджетників", пенсіонерів, студентів. Світ не визнає нелегітимного волевиявлення і закликає РФ отямитися.

  Попередній матеріал
  Як в Україні зміниться концепція святкування 8 березня – пояснення В'ятровича
  Наступний матеріал
  Під обстріл бойовиків потрапив пост прикордонників "Мар'їнка"
  Loading...