5 канал

Реформа на практиці: як ОТГ на Черкащині відновлює свою медичну інфраструктуру і що пропонує лікарям

Раніше мешканців трьох сіл обслуговував лише один лікар-пенсіонер, молоді фахівці їхати в село не хотіли

Заробітну плату 17 тисяч гривень і житло пропонують сімейним лікарям у Мліївській ОТГ на Черкащині. Менш як за рік громада змогла не лише забезпечити себе лікарями, а й реанімувати свою медичну інфраструктуру. Результати спільних зусиль бачила Яна Лимаренко.

У свої 87 Марія Кутовик без уваги медиків не може. Але протягом кількох років відвідувала їх нечасто. Лікарі в селі не затримувалися. Тільки-но дізналась про те, що ця вакансія заповнилася – відразу прийшла на прийом.

Тепер селяни сподіваються, що новий лікар у них надовго. Андрій Макаренко приїхав із Харкова, хоча мав пропозицію працювати за кордоном.

"А тут хто лікувати буде? Я теж подавав документи, робив запити, є можливість виїхати. Гідна повинна бути заробітна плата, можливість проживання комфортного і робота", – пояснює лікар

Гідні умови праці і забезпечення житлом запропонували у Мліївській об'єднаній територіальній громаді. Раніше мешканців трьох сіл обслуговував лише один лікар-пенсіонер. Молоді фахівці їхати в село не хотіли. Часто лікували медсестри.

"Справлялися своїми силами, обходилися без лікаря, надавали допомогу невідкладну. Якщо були важчі хворі – відправляли в район", – пригадує медсестра Наталія Бондар.

Торік у новоствореній Мліївській ОТГ вирішили відновити медичну інфраструктуру. За рік відремонтували дві амбулаторії і два фельдшерсько-акушерські пункти. Закупили обладнання та ліки.

Наступний крок – пошук лікарів. Нові кадри приваблюють вигідними умовами.

"Ми прийняли місцеву програму дофінансування сімейних лікарів, де встановили умови такі: 7 окладів – це як раніше вони називалися підйомні – близько 30 тисяч гривень і заробітна плата 17 тисяч, плюс житло", - пояснює голова Мліївської ОТГ Василь Микитенко.

Лікар може обрати собі будь-який будинок або квартиру, яка продається в селі, її придбають за гроші громади, а через 12 років роботи тут – він її зможе безплатно приватизувати.

А ще для сімейного лікаря готують власне авто. З трьох вакансій у громаді залишилася одна. Ймовірно і та скоро заповниться. Можливістю змінити місто на село зацікавився ще один лікар.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": головний редактор часопису "Український тиждень" Дмитро Крапивенко на "5 каналі"
Наступний матеріал
ВР відсторонила від президентства: як Янукович 5 років тому тікав з України – відео
Loading...

У МОЗ пояснили, коли "швидка" може не приїхати на виклик і що робити в такому разі

"Сказали: змиріться, він упав": хлопчик, який торік зі школи потрапив в операційну, досі на лікуванні, а кривдники – не покарані

Хто й чому блокує роботу МОЗ: чи вдасться завершити медичну реформу – відео

Земля вкрита попелом: вже 7 років Сміла задихається через місцеву ТЕЦ

Так "народжується" ліс: як працює унікальна шишкосушарка і що це за пристрій

МОЗ: "Справа Супрун" – це така собі увертюра до наступних атак