5 канал

"Сказали: змиріться, він упав": хлопчик, який торік зі школи потрапив в операційну, досі на лікуванні, а кривдники – не покарані

Перебігом розслідування родина Давида не задоволена – майже за півроку немає жодних результатів

Батьки третьокласника Давида Лавріненка просять прискорити розслідування побиття їхнього сина. Інцидент стався ще торік у жовтні у стінах школи на Черкащині. Після побиття хлопець опинився в реанімації, а хірурги змушені були видалити селезінку. Оговтавшись, Давид назвав своїх кривдників, але ті досі не покарані. Чому – знає Яна Лимаренко.

"Мені треба на групу, уроки вчити", – попереджає перед інтерв'ю дев’ятирічний Давид Лавріненко і пакує рюкзак. Уже кілька місяців він вчиться в новій школі. Та попри це друзів уже знайшов.

Мама хлопчика розповідає: змінити школу порадив психолог після того, як Давида побили однолітки. Жінка згадує, як гамселили її сина просто в навчальному закладі. Після побиття хлопець опинився на операційному столі. Хірурги видалили Давиду селезінку. Травматологи загіпсували зламану руку. Але він і досі лікується.

"Отримує лікування в зв’язку з тим, що трапилося. На рік розписане повністю лікування. Приймає він і антибіотики, бо пішли ускладнення після операції, а лікування продовжуватиметься протягом року", – розповідає мама Давида Марина Лавріненко.

У школі версію про побиття заперечують. За словами директора, школярі бачили, як хлопчик упав із дитячої гірки. Запевняють: провели службове розслідування, вислухали і тих, кого звинувачує Давид.

"Ми говорили з ними у присутності батьків. Вони теж факт побиття не підтверджують, двоє хлопців факту побиття не підтверджують. Свідків факту побиття дитини у школі немає", – розповіла директорка колишньої школи Давида Лариса Мовчан.

Бабуся Давида Галина Попова веде нас на дитячий майданчик, щоб показати сумнозвісну гірку. Але її вже демонтували.

Перебігом розслідування родина Давида не задоволена. Скаржаться, що майже за півроку немає жодних результатів, а винні – не покарані.

"Нічого не змінилося, розслідування гальмується і нічого не робиться. Не виходили на зв’язок ні вчителі, ні вибачення, нічого, а директор взагалі сказала: змиріться, він упав", – каже бабуся потерпілого Галина Попова.

У прокуратурі справу розслідують за статтею "необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження". Підозру ще нікому не оголошували.

"Наразі наявний один висновок судово-медичної експертизи, що підтверджує наявні тілесні ушкодження у малолітнього. За результатами проведення експерименту із самим малолітнім та з зібраними в ході розслідування доказами, призначену додаткову судово-медичну експертизу з метою виявлення механізму отримання тілесних ушкоджень", – прокоментував заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Чумаченко.

У школі, з якої пішов Давид, і далі навчається його сестра. Тож Марина Лавріненко, навчена гірким досвідом, хоче, щоб там встановили камери відеоспостереження.

"Я б хотіла, щоб якось школа і адміністрація звернули увагу на те, щоб школа була безпечним місцем для дітей. Це ж не правильно, що діти приходять без органів після уроків", – наголошує мама травмованого.

А Давид продовжує лікування. Воно триватиме, допоки організм хлопця звикне працювати без селезінки. Душевні рани допомагають загоїти психологи.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"Передбачається загострення обстановки": як десантники під командуванням Наєва тренувалися відбивати наступ противника
Наступний матеріал
Засідання Кабінету Міністрів – трансляція
Loading...