Ірина Литовченко
Ірина Литовченко 5 канал

"Аудит – це стандартна перевірка": Литовченко про причини скандалу в МОЗ

Читайте по-русски
Працівники міністерства щороку проходять перевірку профпоказників, однак цьогоріч нове керівництво вирішило використати це у своїх інтересах

Із держслужбовцями МОЗ досі не поспілкувалася міністр Зоряна Скалецька, хоча вона повернулася із США ще вчора. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла Ірина Литовченко – гендиректорка Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОЗ України.

"Смішно читати про аудит, ми тільки вчора побачили нарешті наказ про нього, тому що це виявилася звичайнісінька перевірка, яка відбувається щороку від 2017 року, згідно постанови Кабміну, це перевірка професійних показників ефективності державного службовця. Ми через це вже проходили, це не є щось нове, що нас лякає, тому розповідати, що нібито це (конфлікт) відбувається через аудит – це дуже смішна відмазка", – пояснює Литовченко.

За її словами, нове керівництво МОЗ не комунікує з держслужбовцями міністерства.

"Нам важко зрозуміти, чим ми саме не задовільняємо керівництво, тому що з аудіозапису, який є в інтернеті, можна почути, що ми багато разів задаємо запитання: у чому саме наші погляди розходяться? Що саме не так? Яка ваша стратегія?  Розкажіть нам про пріоритети міністерства? Але ми не чуємо відповіді", – зауважує Литовченко.

За її словами, співробітники вже місяць продовжують працювати за старими пріоритетами, але їм не підписують документів.

"При цьому все блокується і не підписуються документи – це якась така патова ситуація", – додала Литовченко.

Повний запис програми дивіться тут:

Раніше Литовченко заявляла, що у МОЗ наразі не йдеться про кадрову політику, а йдеться про відкат двох реформ у відомстві.

Як повідомляв 5.UA, напередодні стало відомо, що заступник міністра охорони здоров'я Михайло Загрійчук запропонував написати заяву на звільнення гендиректорці Директорату медичних послуг Оксані Сухоруковій та генеральній директорці Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірині Литовченко.

24 вересня з'явився відкритий лист-звернення держслужбовців Мінохорони здоров'я до прем'єра Олексія Гончарука, під яким підписалися 40 осіб. У зверненні, зокрема, йдеться, що робота відомства заблокована уже 3,5 тижні, а самих співробітників, за їхніми словами, змушують "працювати "по понятіям".

Прем'єр-міністр, своєю чергою, сказав, що поважає "право на висловлювання своєї позиції" кожного працівника і що Зоряна Скалецька розбереться з цим після повернення з Нью-Йорка.

Верховна Рада призначила Скалецьку міністром охорони здоров'я 29 серпня, попри численні заклики громадськості зберегти на посаді Уляну Супрун, яка виконувала обов'язки голови МОЗ із серпня 2016 року.

Як розповідала сама Уляна Супрун в інтерв'ю "УП.Життя", вона вважає, що нову чільницю МОЗ повністю контролює Михайло Радуцький.

"Коли я з нею зустрічалася, то сказала їй, що єдина можливість щось робити – мати своїх заступників. На що вона сказала: "Мені їх дають". Дивіться на її радників. Я не думаю, що вона сама Голубовську та Чумака взяла", – прокоментувала експосадовець.

Попередній матеріал
Перегляд бюджету і скорочення персоналу: Герасимчук про наслідки податкових змін для металургії
Наступний матеріал
Геологи дізналися секрет будівництва інками Мачу-Пікчу – подробиці
Loading...

Керівниця директорату МОЗ про скандал зі звільненнями: йдеться про відкат реформ

Перший заступник голови МОЗ Андрій Семиволос у студії "5 каналу" – трансляція

Скандал у МОЗ: необґрунтоване звільнення чи бажання уникнути аудиту – що відбувається у міністерстві

Скандали та аудит усіх співробітників: що відбувається в МОЗ – включення

"Боїмося повернення до старих правил": біля будівлі МОЗ відбулась акція протесту – включення

Офіс пацієнта, Інститут раку та Одеський медуніверситет: пресбрифінг МОЗ – завершено