Радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов
Радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов 5 канал

Скандал у МОЗ: необґрунтоване звільнення чи бажання уникнути аудиту – що відбувається у міністерстві

Читайте по-русски
Сторони конфлікту сподіваються, що ситуація владнається вже після повернення міністра охорони здоров'я зі США

Працівники установи звинуватили одного із заступників міністра у бажанні звільнити працівницю, з якою нібито має різне бачення по роботі. У відповідь їх звинуватили у бажанні уникнути аудиту, який ініціювали в установі. Що саме відбувається у міністерстві – розбирався Петро Троць.

Дев'ята ранку, біля входу до будівлі Міністерства охорони здоров'я натовп людей. Працівники можуть потрапити на роботу не за перепустками, а за списком. У МОЗ розпочався аудит.

"Наказ державного секретаря Артема Янчука за номером 1961 про аудит, там юридично коректно, як це називається, з оцінювання всіх співробітників міністерства", – заявив радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов.

Інформацію про аудит оприлюднили після скандалу, який виник 24 вересня. Держслужбовці МОЗ написали листа до прем'єр-міністра Олексія Гончарука. У ньому говорили про загрозу, яку становлять для реформ дії нинішнього керівництва міністерства.

За останні кілька років Міністерство охорони здоров'я звикло до атак та скандалів, які надходили ззовні. В середині самого МОЗу конфліктів не було. Дотепер.

Одночасно в інтернеті оприлюднили запис зустрічі працівників міністерства та одного із заступників міністра Михайла Загрійчука. На ньому він підтверджує, що запропонував звільнитися з роботи Оксані Сухоруковій – керівниці директорату медичних послуг, яка свого часу виграла конкурс на цю посаду. Підстава – різне бачення щодо роботи і впровадження реформ.

"Так, справді, я запропонував Оксані сьогодні, вона відмовилася, має повне право. Але вона сказала, що зі мною підуть люди. Тому я вас зібрав сказати, ми просимо вас всіх залишитися", – сказав Загрійчук.

"Я просто не знаю бачення Загрійчука, він про нього не каже, каже, що воно різне, а в чому воно різне... у нас була зустріч потім о 17-й годині і колектив питав, у чому саме різне бачення і в чому саме – було різне бачення і все", – розповіла Оксана Сухорукова.

Наступного дня після оприлюднення відкритого листа та аудіозапису біля МОЗ зібралася акція на підтримку працівників міністерства.

"Ця акція – наслідок тієї стенограми, яка була опублікована "Українською правдою", і з якої ми дізналися, що можливе повернення до старих часів, коли в режимі керується міністерство. І за те, що коли в людини є власна думка, вона може бути звільнена. Ми не погоджуємося з цим", – наголосив учасник акції Максим.

У керівництві МОЗ переконують, що нікого не звільнятимуть. І причиною скандалу називають інформацію про аудит в установі.

"Коли виходить із канцелярії державного секретаря не фейк, а реальний наказ про аудит починається, як то кажуть, "представлєніє", починається інформаційна кампанія, що тут виганяють людей, що буде аудит, як вони так можуть", – висловив своє бачення Дмитро Раімов.

На листа від службовців МОЗу відреагував прем'єр Олексій Гончарук.

"І в одних, і в інших насправді спільні цілі. Я в це точно вірю, а це означає, що ми дуже просто дійдемо спільної мови, я в цьому взагалі не сумніваюся", – переконаний Гончарук.

Сторони конфлікту сподіваються, що ситуація владнається вже після повернення міністра охорони здоров'я зі США, де Зоряна Скалецька перебуває у складі державної делегації.

Петро Троць, Олексій Іванченко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Коїться дурня якась": як окупанти намагаються закріпитися на Бахмутському напрямку – репортаж
Наступний матеріал
Перший заступник голови МОЗ Андрій Семиволос у студії "5 каналу" – трансляція
Loading...

"З першого дня їхньої роботи їх атакують": на засіданні Кабміну обговорили ситуацію з МОЗ

Супрун VS Мосійчук: що наразі відомо про скандальне відсторонення від роботи в.о.голови МОЗ

"Непрозоро та під тиском": Супрун прокоментувала обрання голови Інституту серця

Скандал навколо Центру ветеранів війни: чи справді АТОвців позбавляють реабілітації

"Його фактично побили": Супрун розповіла про погрози й напад на чоловіка під час роботи в МОЗ

"Пацієнти України" заявляють, що МОЗ блокує закупівлю ліків для тяжкохворих