Уляна Супрун у Чернігові
Уляна Супрун у Чернігові фото Укрінформ

Супрун VS Мосійчук: що наразі відомо про скандальне відсторонення від роботи в.о.голови МОЗ

У документі зазначено, що Уляна Супрун не може обіймати посаду через подвійне громадянство

Суд відсторонив від посади виконувачку обов'язків міністра охорони здоров'я Уляну Супрун. Рішення оприлюднив народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук. Він і є позивачем у справі. У Кабінеті Міністрів одразу заявили: рішення оскаржуватимуть. Підтримку чільниці МОЗ висловив і Президент – заявив, що цінує реформи в медичній галузі та розраховує на остаточне рішення Верховного Суду у справі Супрун. Не бачать причин для того, щоб вносити нову кандидатуру чільника міністерства – і в парламентській коаліції. Докладніше – в сюжеті Сергія Барбу.

Депутат Ігор Мосійчук тримає в руках судове рішення. Хизується – саме завдяки йому суд відсторонив Уляну Супрун від посади. Депутат є позивачем у справі.

"Прем'єр-міністр має провести консультації з коаліцією і терміново винести кандидатуру міністра хорони здоров'я на голосування до Ради. Не має нічого персонального до Уляни Супрун ні моя команда, ні я. Маємо питання до тієї політики, а міністр і її проводила", – коментує Мосійчук.

У документі зазначено, що Уляна Супрун не може обіймати посаду через подвійне громадянство. Рішення суду набуло чинності. Однак протягом 15-ти днів можна подати апеляцію. В уряді вже заявили: рішення оскаржуватимуть. Кабмін за Уляну Супрун заступився. Позов назвав помстою за оголошення війни корупціонерам.

"Ця команда від моменту приходу в Міністерство оголосила війну тим корумпованим схемам, які процвітали в галузі роками, і це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун і її команди була розгорнута справжня війна. Тому ми вкрай занепокоєні сьогоднішнім рішенням Окружного адміністративного суду Києва щодо відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків. Це рішення буде оскаржено у встановленому законом порядку, і ми будемо добиватися його скасування", – йдеться в заяві уряду.

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили: очікують, поки до них надійде рішення суду. Документ має опрацювати юридичний департамент відомства. Лише після цього говоритимуть про подальші дії.

Уляна Супрун має залишатися на посаді – заявили у парламентській коаліції.

"Хтось хоче зруйнувати реформу. В рішенні суду йдеться, що вона не має достатньої компетенції, щоб працювати. У мене питання: значить, два роки працювала і все було добре, а тепер – ні? Таким же чином за рішенням суду можна відсторонити керівника Генерального штабу під час бойових дій", – зауважив заступник голови фракції БПП Сергій Березенко.

Своє занепокоєння щодо ситуації довкола Уляни Супрун висловили закордонні дипломатичні представництва в Україні. Засідання суду відбудеться 15-го лютого.

Сергій Барбу, Петро Троць, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа про держзраду кума Путіна: як після закликів утворити "автономний регіон Донбас" "відмажеться" Віктор Медведчук – "БлогПост"
Наступний матеріал
Убивство журналіста Сергієнка: суд зайшов у глухий кут щодо розгляду справи

У суді пояснили, чому тимчасово заборонили Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я

Супрун пояснила, як людині загрожують бутерброди

Супрун підтримала узаконення медичного канабісу в Україні і закликала підписати петицію

Супрун заявила, що МОЗ не оголошуватиме епідемію кору – подробиці

Супрун прокоментувала ймовірність оголошення епідемії кору

МОЗ заборонятиме ліки, які часто повертатимуть до аптек – Супрун