Зброя, ООС
Зброя, ООС 5 канал

"Коїться дурня якась": як окупанти намагаються закріпитися на Бахмутському напрямку – репортаж

Читайте по-русски
Режиму припинення вогню ворог дотримувався тут лише кілька днів після оголошення так званого перемир'я. Тому щонайменше 3-4 рази на добу провокує обстрілами

Не замовкає ворожа зброя неподалік окупованого Жолобка. Користуючись режимом перемир’я, окупанти прагнуть закріпитися за Бахмутською трасою, кажуть українські армійці. І додають – роблять усе можливе, щоб не дозволити ворогу потрапити на підконтрольну їм територію. Репортаж Вікторії Ковальової.

Зараз ми вирушаємо до однієї з найгарячіших точок Луганського напрямку. Це район окупованого Жолобка. Відстань до супротивника на певних ділянках фронту сягає тут кількох сотень метрів. Завдяки рельєфу місцевості тут навіть можна почути ворога.

"Вони, буває, провокативні дії ведуть, як перекрикуються. Такого характеру, як "Уходите! Это наша земля!" Ну, а ми протилежне, тільки українською", – розповідає військовослужбовець Володимир.

За Мінськими угодами, лінія розмежування на цій ділянці фронту мала бути в іншому місці, а ворожі позиції – значно далі, кажуть бійці. Проте відразу після підписання однієї з угод у 2015-ому, окупанти підійшли ближче.

"Лінія розмежування мала проходити в глибину так званої "ЛНР" на 1,5-2 кілометра. Противник на цьому напрямку зараз намагається закріпитися і будь-якою ціною втримати цей клаптик землі. Якщо згідно з Мінськими домовленостями вони відійдуть, то опиняться в низині. А нам відкриється оглядовість в десятки кілометрів", – пояснює армієць Андрій.

Намагання втримати територію, зайняту в порушення угод, змушує окупантів тримати в напрузі українських захисників. Режиму припинення вогню ворог дотримувався тут лише кілька днів після оголошення так званого перемир'я. Тому, щонайменше 3-4 рази на добу провокує обстрілами.

"Стріляють, прилітає, коїться дурня якась!" – каже вояка Олексій.

Він – водій-механік екіпажу БМП-1 Об’єднаних сил. Юнак не приховує, що доводиться відкривати вогонь, але лише в разі загрози життю армійців.

"Особисто я дивився в Ютубі канал "ДНР поліції", там розказують, що Україна розпочинає провокації і т.п. Але глянути вживу, то тут зовсім інші фактори. Тому що наші хлопці – тиша, тихо. А вони розпочинають стрільбу, як не зі стрілецької зброї, то з кулеметів і мінометів", – наголошує український захисник.

Воюють окупанти на цій ділянці фронту під прапором морської піхоти армії Федерації.

"Більше навчені і завдання в них якісь, видно, на цій ділянці є", – міркує боєць Володимир.

"Противник мало того, що дообладнує свої вже готові окопи, він намагається обладнати нові окопи. Вони намагаються підійти до дороги, так званої Бахмутської траси. Для цього використовують окопні заряди, підривають дорогу, хочуть зробить підриви в дорозі, тому що вона на висоті і заважає їм для оглядовості", – переконаний армієць Андрій.

Попри провокативні дії ворога, армійці називають ситуацію контрольованою. Більшість бійців на фронті від початку бойових дій. Мріють показати роботу підрозділу не лише в обороні, а й у наступі.

"Буде стояти на межі України і Росії український прапор, там де спочатку була межа. Не там, де вони зараз хочуть, а буде, так, як з самого початку!" – запевняє Володимир. 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, 5 канал

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого

Попередній матеріал
"Інфодень": у студії Крейденко, Сиротюк, Лапін та Яхно
Наступний матеріал
Скандал у МОЗ: необґрунтоване звільнення чи бажання уникнути аудиту – що відбувається у міністерстві
Loading...

На Донбасі за добу окупанти здійснили 15 обстрілів – українського армійця поранено

Доба в ООС: обстріли зі 122-мм артилерії та 82-мм мінометів, обійшлося без втрат

Штаб ООС: два десятки обстрілів, четверо армійців поранені

Місія ОБСЄ на Донеччині за добу зафіксувала 55 вибухів – що ще повідомляють у звіті

Прояви "перемир'я": на Донбасі відбулося 11 ворожих обстрілів, один армієць загинув, двох поранено

"Тиша така слизька": захисники позицій біля шахти Бутівка розповіли про снайперські удари ворога – репортаж