Військовослужбовець ООС
Військовослужбовець ООС 5 канал

Окупанти укріплюються бетоном: що розповіли про "перемир'я" оборонці Бахмутської траси

Читайте по-русски
Крім того, за даними розвідки, неподалік Бахмутської траси заїхали фахові російські снайпери. Відтоді, кажуть бійці, тут не підняти голови

Напружена ситуація зберігається неподалік Бахмутської траси на Луганщині. На цій ділянці фронту окупанти не припиняють провокувати українських захисників. Використовують боєприпаси різних калібрів: від автоматних набоїв до великокаліберних снарядів броньованих машин. Репортаж з передової Вікторії Ковальової.

Ось такий вигляд має перемир’я поблизу Бахмутської траси. Це хвостовики від 73-міліметрових снарядів, які нещодавно прилетіли у бік українських захисників.

Армійці розповідають, від початку перемир'я кількість обстрілів на цій ділянці фронту значно зменшилася. Проте остаточно ворожа зброя не стихала.

"Буквально вчора! Місяця не було! Темна ніч! Після 12-ї регулярно прострілюють по 1-2. Певно бояться, щоб не підійшли ми близько до них", – каже армієць Дмитро.

Крім того, за даними розвідки, неподалік Бахмутської траси заїхали фахові російські снайпери. Відтоді, кажуть бійці, тут не підняти голови.

"У будь-який час працює снайпер. Тільки вийти на горище – одразу розпочинає працювати. Спостерігаємо, записуємо звідки. Вчора працював з тієї сторони. Сьогодні не знаємо, що буде", – зауважує військовослужбовець.

Українські вояки відкривають вогонь лише в разі загрози життю та втрати позицій. Днями до опорного пункту намагалася підступитися ворожа група. Армійці помітили щонайменше сімох диверсантів.

"Під ранок підійшли. Відкрили вогонь. Відпрацювали! Ми відбили атаку. Загроза життю вже йшла", – пояснює вояка.

Тільки-но ворожа зброя стихає, вояки беруться за лопати. Неписане правило війни, що глибше – то надійніше. До настання холодів тут мають звести новий бліндаж. Тож бійці не гають жодної хвилини.

"Готуємося, укріплюємося. Не знати, що буде, коли листя опаде. Може активувати свої сили ворог. Ну, і треба укріплюватися, бо ці вже зношені", – розповідає Дмитро.

На супротивному боці окупанти теж заливають свої укріплення у бетон.

"Залиті геть! Тільки видно квадрат, що бетонний, там де бійниця, і все. Я особисто не вірю, що вони відійдуть! І куди їм відходити? Що їх там чекає, вони не мають куди дітися", – переконаний український захисник.

Укріплення терористи облаштовують, не ховаючись. Адже чітко знають, українське військо дотримується Мінських домовленостей.

"Вони всі там у чорних робах працюють! Навіть і якщо окоп окопується, всі в чорних робах. Провокують нас, щоб ми теж відкривали вогонь. Тому й риють. Дистанція велика. Не факт, що попадемо. А вогонь відкрили – вже є причина, щоб порушили мирні угоди", – наголошує боєць.

"Подобається – хай роблять! Пройти не дамо!" – запевнив армієць ЗСУ. 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Читайте також: Доба в ООС: ворог 24 рази порушив режим тиші на Донбасі, двох армійців ЗСУ поранено 

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/

Попередній матеріал
"Платили 15 тис. рублів": на Луганщині затримали 23-річного бойовика "ДНР"
Наступний матеріал
"Інфодень": у студії Артюшенко, Семенуха, Саакян та Верігіна

Доба в ООС: обстріли зі 122-мм артилерії та 82-мм мінометів, обійшлося без втрат

Штаб ООС: два десятки обстрілів, четверо армійців поранені

На Луганщину заїхали ворожі диверсанти, щоб узяти в полон українських захисників – репортаж

Місія ОБСЄ на Донеччині за добу зафіксувала 55 вибухів – що ще повідомляють у звіті

Групи снайперів працюють нахабно: армійці на Донеччині розповіли про поведінку ворога – репортаж

Прояви "перемир'я": на Донбасі відбулося 11 ворожих обстрілів, один армієць загинув, двох поранено