Цуценя на передовій
Цуценя на передовій 5 канал

Готуються до зими: як бойовики на Маріупольському напрямку використовують перемир'я – сюжет

Читайте по-русски
Користуючись перемир'ям, російські найманці декілька тижнів ретельно облаштовували нові позиції в сусідньому покинутому селі

Облаштовують та випробовують нові вогневі позиції. Так окупанти використовують режим тиші на Маріупольському напрямку на Донеччині. Одне з нових укріплень найманці випробували напередодні, коли обстріляли українських бійців із протитанкових гранатометів. Репортаж із передової від Олени Уланової.

Еколог у минулому, а нині – військовий. Боєць на позивний "Балу" родом з Одещини. У 2017-му залишив роботу, підписав контракт зі Збройними силами та вирушив на фронт.

"Всі мої друзі по строковій службі практично тут були. Багато знайомих загинуло. Тому важко було залишитися в стороні", – розповідає армієць з позивним "Балу".

Нині "Балу" боронить країну на Маріупольському напрямку. З початком перемир'я на ворожих позиціях на цій ділянці фронту розпочалося активне будівництво. Армійці кажуть: ворог облаштовує нові вогневі точки. Серед білого дня російські найманці активно копають окопи. Колоди та маскувальні сітки для укріплень доправляють машинами.

"Вони вже не перший день і навіть не перший тиждень активно окопуються, обладнають собі вогневі точки, бліндажі, перекриті щілини. І періодично нас при цьому намагаються кошмарити, обстрілюють. Часто вони роблять провокаційні обстріли своєї ж позицій. З передових позицій стріляють у тил, мабуть, для картинки", – каже "Балу".

"Перемир'я противник використовує однозначно у свою сторону. Вони не втрачають часу. Перед зимою підчищають свої позиції старі й обладнають нові, які планується за їхнім задумом пустити в обхід, обхват наших позицій. Активність спостерігаємо їх в ранкові та вечірні години, саме яка пов'язана з фортифікаційними інженерними роботами", – переконує "Штурвал".

Випробувати одну з нових фортифікацій окупанти вирішили вже надвечір вівторка.

Користуючись перемир'ям, російські найманці декілька тижнів ретельно облаштовували нові позиції в сусідньому покинутому селі. А вже ввечері відкрили інтенсивний вогонь з гранатометів.

"Відкрили вогонь з СПГ, осколковими гранатами. Приблизно ми зрозуміли, що обстріл закінчився, запросили у вищого командування дозволу на відповідь і відповіли їм відповідним чином. Після цього, на наш превеликий подив, запросили "товариші" навпаки перемир'я", – зауважує "Балу".

Проте вже за кілка хвилин ворог знову відкрив вогонь, вже з іншого флангу.

"Може, для того, щоб наші сили якось відвернути або просто, щоб забезпечити евакуацію медичну з цієї ділянки, де ми завдали їм вогневе ураження. Через п'ять хвилин на іншому фланзі – вогонь, активно. І ми почали тиснути вже інші вогневі точки", – зазначає "Штурвал".

Активність ворога армійці пов'язують із нещодавньою ротацією у лавах окупантів.

"Це найманці, однозначно, не місцеві. Тому що проходять у них ротації досить часто. Щонайменше, два рази на місяць заїжджає нова команда. І по заїзду відразу починаються обстріли", – наголошує "Балу".

Доки на ворожих позиціях одні найманці змінюють інших, на українському боці теж поповнення цуцик Сєка, він з'явився на світ близько двох місяців тому. Проте вже має не лише власну "форму", а й обов'язки – поки ворожа зброя мовчить, піднімає настрій українським бійцям.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Міни виробництва РФ розривались просто в будинках українців – ФОТО з Золотого

Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/
Обстріл Золотого
/

Попередній матеріал
"Лежачі" велосипеди і хендбайки: як ветеран АТО започаткував унікальну майстерню
Наступний матеріал
Чому українців-туристів неохоче пускають до Ізраїлю – експерт назвав причини

Війна на Донбасі: бойовики обстріляли 5 позицій ЗСУ, одного армійця поранено

"Шквальний обстріл": як на передовій минув вечір напередодні перемир'я – репортаж

На вбивство українських захисників відреагував спецпредставник Держдепу США

Не втрималися: на Донбасі бойовики гатили неподалік Луганського

Зведення з війни: обстріли противника не вщухають, один захисник України загинув

Ситуація на фронті: окупант гатить із великокаліберної зброї, одного армійця ЗСУ поранено