Дуга
Дуга uk.wikipedia.org

Мінкульт хоче внести Чорнобильську зону до списку об'єктів ЮНЕСКО

Читайте по-русски
Радіолокаційну станцію "Дуга" внесли до Держреєстру нерухомих пам'яток України

Візитівку Чорнобильської зони – радіолокаційну станцію "Дуга" – внесли до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Таке рішення ухвалив Кабмін, передає "5 канал".

Так уряд хоче зберегти об'єкт, пояснює міністр культури Олександр Ткаченко. Додає: зона відчуження спустошуватиметься. Тож потрібно не допустити знищення як місцевості навколо електростанції, так і будівель на її території. До того ж це підвищить шанси України на внесення Чорнобильської зони до списку ЮНЕСКО. 

За словами Ткаченка, зараз команда міністерства працює над списком інших об'єктів, які також мають бути в Держреєстрі нерухомих пам'яток. 

"Чорнобильська зона важлива не лише для України. Насамперед тому, що йдеться не тільки про пам'ять, а й про історію та права людей. По друге, це об'єкт досліджень для науковців і туристичне місце. Саме тому ми переконані, що включення Чорнобиля до спадщини ЮНЕСКО – перший і вагомий крок до того, аби перетворити це чудове місце на унікальну пам'ятку, яка зацікавить увесь світ", – заявив чільник Мінкульту.

Загоризонтна радіолокаційна станція "Дуга" призначалася для раннього виявлення запусків балістичних ракет. На Заході її називали "Російський дятел" – через те, що в ефірі станція звучала як різкий повторюваний сигнал. Роботу "Дуги" призупинили 26 квітня 1986-го року через аварію на ЧАЕС.

Нагадаємо, раніше шеф-кухар Євген Клопотенко розповів, що ЮНЕСКО може розглядати заявку України щодо внесення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини майже 2 роки.

Попередній матеріал
Чехія вирішила вислати ще 70 працівників російського посольства
Наступний матеріал
Росія відводить війська від українського кордону – чи може агресор продовжити шантажувати нашу країну
Loading...

Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – включення

Історична подія: перше паливо з Чорнобиля завантажили на 100-річне зберігання

На Чорнобильській АЕС зафіксували вже 40 випадків COVID-19 – що відомо

Археологічні розкопки в зоні відчуження – біля Чорнобильської АЕС знаходять артефакти декількатисячної давнини

Гриби та дикі тварини в Німеччині досі є носіями чорнобильської радіації – дослідження

У зоні відчуження правоохоронці затримали сталкерів, які намагалися вивезти радіоактивні гриби та деревину