Дикі кабани
Дикі кабани volynonline.com

Гриби та дикі тварини в Німеччині досі є носіями чорнобильської радіації – дослідження

  Читайте по-русски
  У Південній Баварії та Баварському лісі все ще існує зараження цезієм-137

  Наслідки чорнобильської катастрофи досі відчутні в Німеччині – там у грибах та організмах диких тварин досі містяться радіоактивні ізотопи. Про це йдеться у звіті Федерального управління з радіаційного захисту, опублікованому у вересні 2020 року, передає "Європейська правда".

  Дослідження показали, що у Південній Баварії та Баварському лісі деякі види грибів та диких тварин все ще заражені цезієм-137.

  Окрім цього, у 2017-19 роках у низці видів грибів, серед яких польський гриб та лисичка трубчата, фіксували понад 1 тис. бекерелів на кілограм. Водночас поріг для заборони продажу продукції становить 600 бекерелів на кілограм маси і більше.

  Повідомляється, що цей показник у деяких тварин міг сягати навіть 1600 бекерелів на кілограм. Значні показники також у м’ясі косулі та благородного оленя.

  Фахівці рекомендують людям, які цікавляться грибівництвом і полюванням, не їсти грибів і дичини з цих районів.

  Проте зазначається, що показники зараження диких тварин і рослин можуть бути істотно вищими, ніж продукції сільського господарства – через різні типи ґрунтів.

  Нагадаємо, раніше в зоні відчуження правоохоронці затримали сталкерів, які намагалися вивезти радіоактивні гриби та деревину.

  Попередній матеріал
  Степанов пояснив, як зможуть проголосувати на виборах люди, які перебувають на самоізоляції
  Наступний матеріал
  У СБУ прокоментували листа щодо тиску на кандидатів від "ЄС" на Донеччині
  Loading...