Чехія tsn.ua

Чехія вирішила вислати ще 70 працівників російського посольства

Читайте по-русски
У МЗС Росії заявили, що Прага ризикує зруйнувати відносини, та пообіцяли швидку відповідь на нові дипломатичні санкції

Дипломатичний нокаут. Чехія вишле з країни ще 70 працівників російського посольства, щоби зрівняти дипломатичну місію Росії зі своєю дипмісією в Москві. На це є час до кінця травня. Відповідне рішення ухвалило МЗС Чехії.

До опівдня Росія мала час зреагувати на ультиматум Праги та повернути до Москви 20-х чеських дипломатів. Нині їх там залишилося всього пятеро, через що робота представництва заблокована. Втім Кремль заклик проігнорував.

Натомість в МЗС Росії заявили, буцімто Прага ризикує зруйнувати відносини, та пообіцяли швидку відповідь на нові дипломатичні санкції.

"Відповідно до Статті 11 Віденської конвенції про дипломатичні відносини, ми скоротимо кількість дипломатів у російському посольстві до кількості дипломатів у нашій амбасаді в Москві. Росія має час до кінця травня, щоб забрати своїх громадян", – повідомив міністр закордонних справ Чехії Якуб Кульганек. 

"Ми зацікавлені в тому, аби між Чехією та Росією були хороші стосунки, як між двома суверенними державами. Ми сподівалися, що Росія визнає те, що її реакція була неналежною. Втім нашу пропозицію владнати цю ситуацію проігнорували", – сказав прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш.

Читайте також: вибухи складів боєприпасів: Чехія висилає російських дипломатів – подробиці скандалу.

 

Попередній матеріал
Два роки президентства: "кінець епохи бідності" та як зупинити Росію – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"
Наступний матеріал
Мінкульт хоче внести Чорнобильську зону до списку об'єктів ЮНЕСКО
Loading...