Данило Лубківський, дипломат
Данило Лубківський, дипломат 5 канал

Свідома провокація і порушення базових принципів дипломатії – Лубківський про затримання українського консула в Санкт-Петербурзі

Читайте по-русски
Україні варто взагалі розірвати дипломатичні стосунки з країною-агресором, вважає дипломат

Низка свіжих дипломатичних скандалів за участю Росії свідчить про агресивну політику РФ та активність її спецслужб на території "колективного Заходу", і після висновків ЄС та НАТО має потягнути за собою подальші санкції та дипломатичний тиск проти РФ. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав дипломат, ексзаступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

Він прокоментував затримання російською ФСБ українського консула в Санкт-Петербурзі.

"Судячи з тієї інформації, яка в нас є, це виглядає абсолютно спланованою провокацією проти українського дипломата, і тому тут не доводиться говорити про якісь інші пояснення чи припущення. Це провокація, провокація свідома. Таким чином Росія показує своє демонстративно агресивне ставлення не лише до держави, але вже порушуючи всі базові принципи дипломатичних зносин до українських дипломатів", – зазначив дипломат.

Лубківський зауважив, що такі дії є порушенням Віденського протоколу і про такі ексцеси потрібно інформувати, в тому числі і ООН.

"Питання навіть не в тому, кого інформувати. На такі ворожі дії прийнято відповідати взаємністю. Судячи з тієї інформації, яку ми маємо – цей акт слід тлумачити як ворожий. Тут працює елементарна взаємність – і я дуже здивувався, що наше Міністерство закордонних справ проявило таку гуманність і надало дипломатичному працівникові російського посольства аж 72 години, починаючи з сьогоднішнього дня, щоб забратися з нашої території, тим не менше – це крок правильний", – додав він.

"Тут є питання ширше – про підтримку дипломатичних відносин з Російською Федерацією в принципі. Моя позиція добре відома і лишається незмінною з 2014 року, коли я був заступником міністра закордонних справ – що Україна має розірвати дипломатичні відносини з державою-агресором", – вважає Лубківський.

Також він прокоментував вислання російських дипломатів Чехією через вибухи на складах боєприпасів у 2014 році, причетними до яких вважають двох агентів російської розвідки Анатолія Чепігу та Олександра Мішкіна, які у 2018-му році намагалися отруїти "Новачком" російського ексрозвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії.

"Це драматична ситуація взагалі, яка демонструє, як активно російські спецслужби діють на території європейських держав, на території "колективного Заходу", в тому числі і України. Це висновок для всієї розвідувальної спільноти "колективного Заходу" – про те, яким чином на їхній і нашій території може так хазяйнувати російська агентура – від Альбіону до Богемії, вони не знаходять належних перепон і здійснюють провокації, злочини і терористичні акти", – сказав ексзаступник голови МЗС.

"Ця ситуація є лише елементом у протистоянні, яке сьогодні нав'язане і спровоковане РФ, є наслідком агресивної політики Росії. Безперечно, що і цей випадок і такі інциденти повинні бути в основі політичних оцінок і відповідних висновків керівництва Європейского Союзу, керівництва Північноатлантичного альянсу і так далі, що передбачає за собою санкції і подальший міжнародний тиск", – наголосив Лубківський.

Водночас він прокоментував скандал з викраденням судді-хабарника Чауса в Молдові і озвучив можливі дипломатичні наслідки для України.

"Можу дати оцінку лише як дипломат і зробити певний політичний висновок. Перше, Молдова – це принципово важливий, стратегічний партнер для України, і будь-які дії керівництва нашої держави, які можуть зіпсувати відносини з Молдовою, є неприпустимими. Молдова – це не просто сусід, це країна, яка стоїть перед багатьма викликами, як і ми, в тому числі – і військовою агресією Росії, і подальшими євроінтеграційними завданнями. Друге – якщо вчинені протиправні дії, то українська правова система має вжити всіх необхідних заходів, щоб встановити справедливість", – зауважив Лубківський.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, раніше в ФСБ Росії заявили, що Олександр Сосонюк, який є консулом України в Санкт-Петербурзі, збирав закриті дані про росіян. Під час нібито передачі інформації з баз даних правоохоронних органів його і затримали. Сталося це напередодні, 16 квітня. В ФСБ запевняють: діяльність консула несумісна зі статусом дипломатичного працівника. Згодом стало відомо, що Росія висилає затриманого українського консула Сосонюка. 

17 квітня МЗС України вдалося до дзеркального кроку у відповідь на дії РФ і дало 72 години на збори старшому дипломату російського посольства в Києві – він мав залишити територію нашої країни в понеділок, 19 квітня.

 

Попередній матеріал
Про силу української пісні та новий "тріумф слова" – Ніна Матвієнко і лідер гурту "Гайдамаки" в "Кондратюк у понеділок"
Наступний матеріал
Суспільство відреагує протестами, якщо результатом перемовин у "нормандському форматі" буде капітуляція – заява РОК
Loading...