Посольство РФ у Києві
Посольство РФ у Києві 5 канал

Відповідь не забарилася: МЗС України висилає дипломата посольства РФ у Києві

  Читайте по-русски
  Це дзеркальний крок з української сторони

  Старший дипломат російського посольства в Києві має залишити територію України протягом 72 годин (з 19 квітня). Відповідне рішення було ухвалено у відповідь на висилку з РФ українського консула Олександра Сосонюка.

  Про таке інформує прес-служба МЗС України.

  У дипломатичному відомстві зазначили, що російська сторона продовжує здійснювати провокації проти співробітників дипломатичних установ України в РФ.

  "Висловлюємо рішучий протест щодо неправомірного затримання 16 квітня співробітника Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі та надання йому припису залишити територію РФ до 21 квітня. Повністю відкидаємо висунуті консульському співробітнику звинувачення", – прокоментували ситуацію в МЗС України.

  Також у дипустанові наголосили: відповідні дії влади країни-агресорки грубо порушують Віденську конвенцію про дипломатичні зносини від 1961 року і Віденську конвенцію про консульські зносини від 1963 року та вкотре підтверджують обраний Росією курс на подальше загострення з Україною.

  Відтак, було ухвало симетричне рішення: старший дипломат посольства РФ у Києві має залишити територію України впродовж 72 годин, починаючи із 19 квітня.

  Раніше в ФСБ Росії заявили, що Олександр Сосонюк, який є консулом України в Санкт-Петербурзі, збирав закриті дані про росіян. Під час нібито передачі інформації з баз даних правоохоронних органів, його і затримали. Сталося це напередодні, 16 квітня. В ФСБ запевняють: діяльність консула несумісна зі статусом дипломатичного працівника. Згодом стало відомо, що Росія висилає затриманого українського консула Сосонюка. 

  Попередній матеріал
  Робота канадської військової місії в Україні призупинена через спалах COVID-19
  Наступний матеріал
  У Польщі більшість інфікувань відбувається "британським" штамом коронавірусу
  Loading...