Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції вшановують у Києві. Зокрема, зранку президент Володимир Зеленський поклав квіти до пам'ятного знака "Воїнам Чорнобиля" та меморіального кургану "Героям Чорнобиля".
Також у церемонії взяли участь голова Верховної Ради Дмитро Разумков, прем'єр-міністр Денис Шмигаль та керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС згадують щорічно 14 грудня, адже саме цього дня закінчилося будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком. Його будували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів. Після цього Чорнобильську АЕС знову запустили, однак у 2000-му станцію довелося зупинити. 2012-го на ЧАЕС почали споруджувати нове укриття. Роботи велися протягом 4 років, і 29 листопада 2016 року рухома конструкція – конфайнмент – накрила четвертий блок Чорнобильської АЕС.
Чорнобильська трагедія – одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. 26 квітня 1986 року на початку другої ночі вибухнув 4-й енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Сумарна радіація ізотопів, які потрапили в повітря, становила 50 мільйонів кюрі – це в 40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі 1945 року. У перші місяці внаслідок аварії загинула 31 людина. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тисяч осіб, насамперед ліквідатори катастрофи.