Роковини трагедії. 34 роки минає від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка стала найбільшою техногенною катастрофою в світі.
Керівництво Парламенту вшанувало пам'ять загиблих хвилиною мовчання з покладанням квітів до пам’ятного знаку "Воїнам Чорнобиля" та меморіального кургану "Героям Чорнобиля".
Під час вшанувальних заходів голова Верховної Ради також повідомив, коли можливий перегляд соціальної підтримки ліквідаторам аварії.
"Питання, яке постає кожного року, я не пам'ятаю, щоб воно не було і не лише в роковини, а це проблема, яка постійно існує в суспільстві. Сьогодні ви бачите, в яких непростих умовах існує країна і Кабінет міністрів. І особливо ви це побачили на фоні змін до державного бюджету, які, нажаль, ми були вимушені приймати. Коли держава буде бачити, що ми виходимо з цієї кризи, то повертатися до таких питань потріб буде обов'язково", – прокоментував Разумков.
Глибоку шану ліквідаторам аварії на ЧАЕС висловив Президент України.
"У цей день ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю героїв, які врятували майбутнє від радіаційної небезпеки й відійшли у вічність", – йдеться у зверненні президента.
Володимир Зеленський також відзначив представників різних професій, які забезпечують відновлення та розвиток територій, які зазнали радіоактивного забруднення, а також захищають ці землі від нових стихійних лих.
Нагадаємо, 26 квітня 1986 року, о пів на другу ночі сталося два вибухи у четвертому енергоблоці станції. Серед ймовірних причин – помилка персоналу, прорахунки під час будівництва або ж диверсія. Енергоблок був повністю зруйнований, а в довкілля потрапило понад 60 тонн радіоактивних речовин.