Місто Прип'ять
Місто Прип'ять 5 канал

Роковини аварії на Чорнобильській АЕС – як приховували трагедію

Читайте по-русски
Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція

34 роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції. О пів на другу ночі 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі ЧАЕС сталися два теплові вибухи. Енергоблок був повністю зруйнований, інформує "5 канал".

Сумарна радіація ізотопів, які потрапили в повітря, становила 50 мільйонів кюрі, що у 40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі 1945-го року.

Окрім України, радіоактивна хмара пронеслася десятками країн. Підвищення рівня радіації зафіксували у Європі та у Сполучених Штатах Америки. Лише у перші місяці після трагедії померла 31 людина.

Загалом ліквідовували наслідки катастрофи 600 тис. осіб. Серйозного опромінення зазнали вісім з половиною мільйонів жителів України, Білорусі та Росії.

Серед імовірних причин аварії — помилка персоналу, прорахунки під час будівництва або ж диверсія. Тодішня влада СРСР намагалася приховати масштаби трагедії. Першими про підвищення радіації написали у Швеції, за два дні після вибуху.

Навколо станції утворили 30-кілометрову Зону відчуження. Із забруднених районів вивезли близько 200 тис. мешканців. Щоб запобігти викидам радіації, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним "саркофагом". Його будували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів.

У 2012 році розпочали будівництво нового укриття. Роботи велися упродовж 4-х років, і 29 листопада 2016 року рухома конструкція — конфаймент — накрила четвертий блок Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, триває ліквідація пожежі у Чорнобильській зоні. За даними ДСНС, основні зусилля спрямовані на локалізацію двох осередків: біля села Крива Гора та між населеними пунктами Рудьки та Буряківка. Там тліють пеньки, залишки деревини і торф'яник.

Попередній матеріал
У ВООЗ заявили, що немає підтверджень захисту від повторного зараження COVID-19
Наступний матеріал
"Просто перестати стріляти": окупанти 16 разів цілили із забороненої зброї по позиціях українських бійців
Loading...

"Абсолютний апокаліпсис": наслідки пожеж у Чорнобильській зоні зняли з дрона – відео

У Чорнобильській зоні гасять пожежу в чотирьох лісництвах – продовжують горіти торфовища

Нищівні пожежі, пилова буря, смог: чим насправді ми дихаємо і що робить влада, щоб захистити людей

Вигоріли гектари лісів та цілі села: докладно про ситуацію з пожежами на Житомирщині та в Зоні відчуження

У зоні відчуження досі тліє трав'яний настил, пеньки та деревина – ДСНС

"ЄС" вимагає від уряду та РНБО зібратися на термінові засідання через пожежі у Чорнобильській зоні