пожежа на Житомирщині
пожежа на Житомирщині 5 канал

Вигоріли гектари лісів та цілі села: докладно про ситуацію з пожежами на Житомирщині та в Зоні відчуження

Читайте по-русски
Наразі в Чорнобильській зоні працюють майже півтори тисячі вогнеборців, залучено понад 300 одиниць техніки

Вогнеборці ж продовжують приборкувати пожежі на Житомирщині та в Чорнобильській зоні. В останній локалізовують три осередки тління пеньків, залишків деревини та одного торфяника у селах Розсоха, Крива Гора та Рудьки.

На Житомирщині залишається загасити два осередки пожежі – у Виступовицькому та Словечанському лісових господарствах. Правоохоронці тим часом затримали кілька груп паліїв. І вважають, що між ними може бути взаємозв'язок. Докладніше розкаже кореспондентка "5-го" Ірина Саєвич.

Вигорілі гектари лісу, будівлі і навіть цілі села – від 4 квітня на Житомирщині і в Чорнобильській зоні не вщухають пожежі. У ДСНС підрахували: згоріли 39 будинків і понад 50 людей евакуювали у сусідні села. Щоб погасити вогонь, пожежники залучили вертольоти й техніку, яка розчищає дороги, аби у важкодоступні місця Чорнобильської зони могли доїхати пожежні машини.

Станом на ранок 20 квітня у Зоні відчуження вогнеборцям удалося локалізувати один осередок займання – поблизу селища Корогод, утім є ще три.

"Поблизу населених пунктів Росоха, Крива Гора та Рудьки та двох торфяників в осередках, пройдених вогнем. Найбільш складний осередок пожежі знаходиться поблизу села Рудьки, де вживаються усі можливі заходи щодо недопущення переходу пожежі на територію республіки Білорусь. Об'єкт укриття, сховище відпрацьованого ядерного палива та інші об'єкти державного агентства управління Зоною відчуження працюють у звичайному режимі", – повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.

Наразі в Чорнобильській зоні працюють майже півтори тисячі вогнеборців, залучено понад 300 одиниць техніки. Майже стільки ж – більш як 900 пожежників і 150 одиниць техніки працює на Житомирщині. Там сьогодні локалізували два із чотирьох осередків загоряння.

"Поблизу сіл Бережесть та Гладковичі. На даний час основні зусилля спрямовані на гасіння і локалізацію інших двох осередків пожеж, на території Виступовецького і Словечанського лісництв", – зазначив Володимир Демчук.

Що могло стати причиною пожеж? Щодо Чорнобильської зони в МВС відпрацьовують версію спланованих підпалів. Нацгвардія почала там антидиверсійну операцію.

"Учора під час вечірнього моніторингового обльоту в Чорнобильській зоні виявили ось такі чотири "феномени" на площі приблизно 100 метрів. Добре, що поряд були сили і вдалося швидко загасити. Але які ж с*ки... Жахливо суха зима, рівень води в екосистемі пішов униз на 1,5-2 метри, лісова, особливо хвойна підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торфовища і це особлива проблема. І все це, звичайно, можливість для негідників і провокаторів", – наголосив міністр МВС Арсен Аваков.

Тим часом, у столиці після кількох днів значної задимленості 20 квітня поліпшилася якість повітря. Завдяки зміні напрямку вітру і короткочасним дощам, пояснюють у Гідрометеоцентрі. У нормі був і радіаційний фон.

"Завислі речовини – це пил і залишки горіння близькі, або дещо вищі граничнодопустимих концентрацій. Вміст у повітрі діоксиду сірки, діоксиду азоту, окису вуглецю та формальдегіду близький до ГДК і нижче", – зауважував заступник директора Українського гідрометеоцентру Анатолій Прокопенко.

Зниження забруднення видно неозброєним оком, пишуть користувачі соцмереж.

Синоптики прогнозують, що з 25 квітня на Житомирщині та Київщині пройдуть короткочасні дощі. У МВС кажуть: остаточно пожежі мають загасити за 3-4 дні.

Ірина Саєвич, "5 канал".

Як повідомляє Нацполіція Житомирщини, упродовж останнього тижня у кількох районах області сталися масштабні пожежі загальною площею понад 7 тисяч гектарів. Відтак слідчими поліції розпочато низку кримінальних проваджень.

13 квітня унаслідок пожежі  у с. Борятині Романівського району згоріли 27 приміщень, з них 18 будинків і у 2 з них проживали люди. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 194 

У Народицькому районі розслідуються обставини пожежі, що виникла 3 квітня поблизу райцентру та охопила територію у майже 7  тисяч гектарів лісу та 4 гектари лугу.

16 квітня поблизу с. Новосілки Радомишльського району у Потіївському лісництві сталася пожежа, у результаті якої знищено 2 гектари лісу та 9 будинків у названому населеному пункті. Досудове розслідування проводиться за ст. 270.

Цього ж дня масштабні лісові пожежі виникли на території 6 лісництв Овруцького району: Ігнатпільського, Виступовицького, Ситовецького, Слобідського, Піщаницького та Гладковицького. Поліція розпочала кримінальне провадження за ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Також 17-18 квітня працівники УДСНС локалізовували та ліквідували пожежі на території Юріївського, Комсомольського, Журжевицького, Олевського, Тепеницького та Поясківського лісництв Олевського району.

 

Попередній матеріал
Карантин в Україні хочуть продовжити як мінімум до 12 травня – МОЗ
Наступний матеріал
У Львові в спальному районі спалахнула автостоянка – відео
Loading...
Влада готує компенсації людям, які втратили майно через пожежі на Житомирщині – Зеленський

Влада готує компенсації людям, які втратили майно через пожежі на Житомирщині – Зеленський

У Києві та 5-ти областях відчутно очистилося повітря – що прогнозують метеорологи

У Києві та 5-ти областях відчутно очистилося повітря – що прогнозують метеорологи

Підпали у лісах: Нацгвардія почала антидиверсійну операцію

Підпали у лісах: Нацгвардія почала антидиверсійну операцію

МВС розглядає дві версії виникнення пожеж на Житомирщині

МВС розглядає дві версії виникнення пожеж на Житомирщині

Правоохоронці затримали двох людей за підозрою у підпалі сухостою на березі річки Ірпінь

Правоохоронці затримали двох людей за підозрою у підпалі сухостою на березі річки Ірпінь

Ситуація з пожежами на території України – брифінг ДСНС

Ситуація з пожежами на території України – брифінг ДСНС