Тюльпанове поле
Тюльпанове поле 5 канал

У Києві та 5-ти областях відчутно очистилося повітря – що прогнозують метеорологи

Читайте по-русски
У найближчих 5 діб в Україні – без опадів

У п’ятьох областях України, зокрема й у Київській та Житомирській, 20 квітня дим у повітрі відсутній. Про це сказав на брифінгу в ДСНС директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий, повідомляє "Укрінформ".

"Станом на 20 квітня завдяки зусиллям пожежників та деяким змінам синоптичної ситуації, зокрема змінам напрямку вітру та місцями невеликим короткочасним дощам, якість атмосферного повітря в Житомирській, Київській областях, де спостерігались найбільші осередки пожежі, а також у місті Києві значно поліпшилась. Якщо вчора, 19 квітня, метеостанції Житомирської, Київської, Чернігівської, Вінницької та Полтавської областей відзначали таке явище, як задимленість або дим, то станом на ранок 20 квітня це явище вже відсутнє", – зазначив Осадчий.

Він також зазначив, що якість атмосферного повітря в Києві на сьогодні близька до звичайних для цього періоду весни.

"Щодо завислих речовин – це певні залишки горіння, – то вони близькі або дещо ближчі до гранично допустимих концентрацій. Вміст в повітрі діоксиду сірки, діоксиду азоту, окису вуглецю та формальдегіду близький до гранично допустимих концентрацій і навіть нижчі.мРадіаційний фон, за даними спостережної гідрометричної мережі, знаходиться в нормі. Тобто суттєвих змін не має", – запевнив Осадчий.

Він зазначив, що у найближчих 5 діб в Україні – без опадів. Лише 20 квітня у південних та східних, а 21 квітня – у східних та більшості північних областей місцями пройдуть невеликі дощі. Вітер північний та північно-західний, 7-12 метрів на секунду. Температура повітря вночі – 1-6 градусів, вдень 8-14 градусів тепла. 23-24 квітня денна температура дещо підвищиться до плюс  11-17 градусів.

Своєю чергою, заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко додав, що в понеділок, 20 квітня, якість атмосферного повітря у Києві та сусідніх областях значно поліпшилася.

Він також підтвердив, що очищенню повітря сприяли зміна напрямку вітру та короткочасні дощі, а також ліквідація частини лісових пожеж.

Нагадаємо, оастанніми днями в столиці було задимлене повітря, особливо зранку та ввечері. У повітрі над містом були зафіксовані продукти горіння. Киян просили не виходити з будинків та тримати закритими вікна.

Попередній матеріал
Масштабні пожежі на Житомирщині та у Зоні відчуження: що наразі відомо про ситуацію
Наступний матеріал
Бізнес в умовах карантину: економісти спрогнозували до чого готуватися
Loading...

Ситуація з пожежами на території України – брифінг ДСНС

Куди дме вітер: синоптик спрогнозувала, яка погода буде на Великдень

ДСНС та Укргідрометцентр щодо метеорологічної ситуації в Києві – брифінг

Змагатиметься тепло і північний циклон Tanja: де в Україні потеплішає

"Топ дня – штормовий вітер": чого чекати від погоди на Чистий четвер

В Україну йдуть сильні заморозки: Карпати вже засипало квітневим снігом – відео