Понад 11 тис. гектарів Чорнобильського заповідника постраждало в пожежах. Це близько 5% від загальної території. Такі підрахунки природоохоронного фонду, інформує "5 канал".
Крім того, у фонді вважають – негативний вплив від пожеж буде неістотний. Бо на момент початку стихії ще не встиг народитися молодняк, а найбільша група птахів, які гніздяться на землях, – не почала гніздитися. Сховалися від вогню і великі ссавці.
Малим же ссавцям, рептиліям, земноводним – пощастило менше. Але за два-три місяці все поновиться, додають у природоохоронному фонді.
"На час проходження пожеж у більшості ссавців та птахів були відсутні кладки з яйцями і молодняк не народився. Що стосується крупних ссавців і копитних – вони втекли. Найближчі два-три місяці після пожежі згарища будуть знову населені тваринами і життя там поновиться", – заявив Олександр Галущенко, директор чорнобильського заповідника.
Також у Держагентстві з управління зоною відчуження заявили, що туристична галузь майже не постраждала. Втратили лише один об'єкт – піонерський табір "Казковий".
"Ми втратили тільки один об'єкт на нашому одинадцятому маршруті – це піонерський табір "Казковий". Наступного тижня відвідують локацію та встановлять, наскільки цей об'єкт пошкоджено та чи він підлягає відновленню. Туристична галузь майже не постраждала. Все буде відновлено після карантину", – повідомив Кирило Гарник, помічник директора "Центру організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження".
Нагадаємо, 24 квітня в Києві на Байковому кладовищі ліквідували пожежу, причиною якої називають підпал.