Пожежа
Пожежа 5 канал

Пожежі на Житомирщині та Зоні відчуження: що кажуть синоптики про рівень радіоактивного забруднення

Читайте по-русски
Деякі осередки продовжують тліти

Триває ліквідація пожежі у Чорнобильській зоні. Тим часом у двох лісництвах Житомирській області продовжують тліти осередки пожежі. Про це інформують у Державній службі з надзвичайних ситуації, передає "5 канал".

За даними ДСНС, основні зусилля спрямовані на локалізацію двох осередків: біля села Крива Гора та між населеними пунктами Рудьки та Буряківка. Там тліють пеньки, залишки деревини і торф'яник. Також вогнеборці гасять пожежі на території Луб'янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.

Щоб облаштувати майже 950 кілометрів мінералізованих смуг залучили важку інженерну техніку та ще 5 шляхопрокладачів. Більше тисячі вогнеборців намагаються впоратися з полум'ям.

Працюють 250 одиниць техніки, зокрема й авіація. За 24 квітня скинули 176 тонн води. Рятувальники заспокоюють, радіаційний фон на Київщині у межах норми.

На Житомирщині досі тліє трава, дерева та пеньки у Виступовицькому та Словечанському лісництвах. Ліквідовують пожежі лісівники та рятувальники. Вогонь у лісових масивах Овруцького району локалізували. Водночас, пожежа в Олевському районі на території Поясківського лісництва триває. Зайнялося два дні тому, 23 квітня. Вогонь охопив близько двохсот гектарів території. Загалом із лісовими пожежами у Житомирської області борються близько шести сотень вогнеборців. Залучили дев'яносто одиниць техніки.

Продукти горіння від пожеж у Зоні відчуження і Житомирській області відносить у східному напрямку. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

За його словами, пил із Зони відчуження відносить у бік Чернігівської області, а дим від лісових пожеж на Житомирщині прямує на Київщину.

"Наприклад, у Зоні відчуження — на захід Чернігівської області. А з північних районів житомирської області — у напрямку північних регіонів Київської області зі швидкістю до 15-20 км на год. Радіоактивне забруднення у Житомирській області та Зоні відчуження, як і в попередні дні залишається у межах норми і становить 11-18 мікрорентген на годину", – заявив Анатолій Прокопенко, заступник директора Українського гідрометеорологічного центру.

Нагадаємо, не палити сухостій – закликають львівські діти. Вони створили музичний відеокліп за підтримки обласних вогнеборців.

 

Попередній матеріал
Окупаційна "влада" Луганська закрила місто на карантин – представник омбудсмена
Наступний матеріал
Доба на Донбасі: бойовики сім разів порушували "тишу"
Loading...

У ДСНС зазначили, що радіаційний фон у Києві, області та Зоні відчуження в межах норми

Вигоріли гектари лісів та цілі села: докладно про ситуацію з пожежами на Житомирщині та в Зоні відчуження

Масштабні пожежі на Житомирщині та у Зоні відчуження: що наразі відомо про ситуацію

Онлайн-брифінг ДСНС щодо ситуації з пожежами в екосистемах на території України

Пожежі в Житомирській та Київській областях: пожежники борються з 8 осередками вогню

У зоні відчуження досі тліє трав'яний настил, пеньки та деревина – ДСНС