Приватбанк
Приватбанк Фото із відкритих джерел

Розгляд законності націоналізації "ПриватБанку": суд оголосив перерву до 1 жовтня – включення

Читайте по-русски
Загалом же суд тривав близько трьох годин

Господарський райсуд столиці оголосив перерву у розгляді справи щодо законності націоналізації "ПриватБанку". Наступне засідання відбудеться 1 жовтня. Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Загалом же суд тривав близько трьох годин. Аргументи сторін служителі Феміди слухали у закритому режимі, адже дані мають комерційну таємницю. Зранку кореспондентам "5-го каналу" адвокати відповідача розповіли, що заперечуватимуть позов щодо скасування угоди купівлі-продажу "ПриватБанку" у 2016 році. Адвокати позивача із пресою не спілкувалися. Позов щодо законності націоналізації "ПриватБанку" подали ексакціонери банку Ігор Коломойський та компанія Triantal Investments. Вони наполягають, що договір купівлі-продажу від 21 грудня 2016 року між Мінфіном та акціонерами був незаконним. Очільник міністерства фінансів часів націоналізації "ПриватБанку" та теперішній секретар Ради національної безпеки Олександр Данилюк нещодавно заявив, що банк на той час був неплатоспроможним і передача його в державну власність була законною.

Адвокат відповідача Віктор Григорчук сказав: "Сьогодні відбулося слухання справи по суті. Перше судове засідання. Сторони виступили зі своїми доповідями. Також свою доповідь озвучив Національний банк України і заперечив проти задоволення позову у повному об'ємі. Також наголошуємо, що повернення акцій попередньому власнику, відповідно до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", є неможливим".

Як повідомляв 5.UA, "ПриватБанк" подав апеляційні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації "ПриватБанку". 

За інформацією 5.ua, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку". Того самого дня глава держави Петро Порошенко наголосив: якщо "ПриватБанк" повернуть Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Багато ЗМІ, в тому числі й Financial Times, писали, що в разі перемоги Зеленського на виборах його патрон Коломойський скористається нагодою та спробує повернути собі "ПриватБанк".

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку та акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію установи. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію Україна витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а наступного дня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили 18 квітня в закритому режимі. Додамо: колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією банку "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

Попередній матеріал
"Заїхали 9 автобусів зі спецназівцями": учасник блокади російського вугілля розповів, як їх розганяли силовики
Наступний матеріал
Антикорупційний суд відмовився розглядати "справу Єфремова" про "диктаторські закони" – включення
Loading...