dt.ua

Антикорупційний суд відмовився розглядати "справу Єфремова" про "диктаторські закони" – включення

Читайте по-русски
Тепер Апеляційна палата вирішуватиме, чи повернути справу до Антикорупційного суду, чи спрямувати у Верховний Cуд

Антикорупційний суд передав справу "законів 16" січня до Апеляційної палати, щоб вирішити, який суд зрештою має розглядати цю справу. Про таке повідомляє журналіст "5 каналу" Ірина Шевченко.

Захисники вважали, що розв'язання цього питання не є обов'язком саме Антикорупційного суду. Прокурори ж стверджували, що зловживання службовим становищем – підсудне цій установі.

За словами кореспондента, судді мотивували своє рішення тим, що набув чинності закон, за яким раніше розпочаті провадження розглядають в Антикорупційному суді, якщо ці справи вело НАБУ і супроводжувала САП. Справа ж "законів 16 січня" до таких не належить. Її розпочало управління спецрозслідувань ГПУ.

Тепер Апеляційна палата вирішуватиме, чи повернути справу до Антикорупційного суду, чи спрямувати до Верховного, щоб уже той визначив підсудність.

На сьогоднішнє засідання прибули обвинувачені – колишній голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, екснардеп-регіонал Олександр Стоян та колишній народний обранець від Компартії України Сергій Гордієнко. Вони свою провину заперечують.

Прокурор відділу ГПУ Валерій Зимогляд сказав: "Суд виніс подання про визначення підсудності в цьому кримінальному провадженні. Його розглядатимуть згодом в Апеляційній палаті Верховного антикорупційного суду".

Адвокат Олександра Єфремова – Олександр Мельников – заявив: "Ця справа була вигадана у квітні 2014 року на хвилі якихось політичних пристрастей. А потім тяглася протягом п'яти років. Так і не могло бути прийнято виробництво до судового розгляду".

Нагадаємо, екснардепам закидають зловживання владою та службове підроблення. Йдеться про фальсифікацію результатів голосування в парламенті за 16 січня 2014 року. Тоді, під час вуличних протестів, Верховна Рада ухвалила пакет законів, які обмежували права громадян та давали більше свободи силовикам. Закони ухвалювали підняттям рук та без обговорення. Наступного дня їх підписав тодішній президент Віктор Янукович.

Як повідомляв 5.UA, у грудні 2017 року КСУ дозволив очолювати виші депутатам, які голосували за "диктаторські закони". 

Попередній матеріал
Розгляд законності націоналізації "ПриватБанку": суд оголосив перерву до 1 жовтня – включення
Наступний матеріал
"Куля біля вуха просвистіла й осмалила": біля Новотошківського активізувалися ворожі снайпери – репортаж
Loading...