Її приклад вразив вчених: найстаріша людина у світі назвала секрети довголіття

Науковці вивчають 116-річну "суперкаталонську бабусю" Марію Браньяс, яка має відмінне здоров'я

Жінка, яка вважається найстарішою людиною у світі, погодилася пройти наукове тестування, щоб вчені краще зрозуміли її особливості. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Independent.

Браньяс народилася у Сан-Франциско в 1907 році, але у 8-річному віці повернулася до Іспанії і почала жити у Каталонії, через що її у соцмережах називають "суперкаталонською бабусею". Згідно з інформацією Книги рекордів Гіннеса, протягом останніх 22 років вона мешкає у будинку для літніх людей Residencia Santa María del Tura.

У жінки було важке життя. Ще на початку у США вона пережила землетрус, а також стала свідком обох світових війн, громадянської війни в Іспанії, пандемії іспанського грипу і нещодавно перехворіла коронавірусом. Однак, у неї відсутні серйозні проблеми зі здоров'ям і вона має чудову пам'ять.

Марія Браньяс, третя ліворуч, з родиною в Новому Орлеані в 1911 році
Марія Браньяс, третя ліворуч, з родиною в Новому Орлеані в 1911 році
Фото: Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Вчені захотіли детально дослідити її стан, сподіваючись, що це збільшить наші знання у розумінні деяких захворювань, пов'язаних зі старістю. Зокрема, нейродегенеративних або серцево-судинних хвороб.

Рекордсменка скаржиться лише на нездужання, а також на проблемі зі слухом і рухливістю.

"У неї абсолютно ясна голова. Вона з вражаючою ясністю пам'ятає епізоди з життя, коли їй було всього чотири роки, і у неї немає ніяких серцево-судинних захворювань, характерних для літніх людей. Ми знаємо хронологічний вік Марії - 116 років, але ми повинні визначити її біологічний вік", – поділився дослідник Манель Естеллер.

У Браньян часто питають, у чому секрети довголіття. За її словами, вони полягають у наступному: порядок, спокій, добрі зв'язки з родиною та друзями, контакт з природою, емоційна стабільність, відсутність турбот і жалю, багато позитиву та заборона спілкування з токсичними людьми.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як жінкам прожити 100 і більше років.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗА УКРАЇНУ – 7 з 10 людей у світі! Приголомшлива підтримка!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше