"Ми не могли повірити": подружжя завдяки мідіям розкрило моторошну таємницю, якій понад 128 років – фото

Подружня пара, яка займається підводною зйомкою, випадково знайшла корабель, який зник у 1895 році

Цього літа Івонн Дреберт і Зак Мельник працювали над зйомкою свого документального фільму All Too Clear. Під час цього вони виявили на дні озера поблизу півострова Брюс (провінція Онтаріо, Канада) затонуле судно "Африка", яке ніхто не бачив вже 128 років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Independent.

Подружжя досліджувало водойму, використовуючи для цього дистанційно керований транспортний засіб (ROV). Завдяки роботизованій системі камер вони помітили на глибині близько 80 метрів незвичайну нерівність, яка виділялася на рівному дні.

Мідії стали співавторами відкриття 

Спершу пара не сподівалася, що знайде щось цікаве. Однак виявилося, що це маса мідій, які прикріпилися до уламків судна.

"З глибини замаячила величезна споруда, це був корабель, що зазнав аварії. Ми не могли в це повірити. Ми, якщо чесно, сподівалися побачити купу каміння...Ми зіткнулися з досить дивовижними підводними пейзажами та водним життям, але, чесно кажучи, ніщо не може змушувало подумати, що натрапимо на затонулий корабель, який ніхто не бачив 128 років", – поділився Дреберт.

Наразі документалісти хочуть встановити, який існує зв'язок між мідіями та історією цієї водойми.

"Ми справді зосереджували свою роботу на екологічному впливі інвазивної мідії-квагги на Великі озера, де міститься 20% світової прісної води, і не дуже розглядали їхній вплив на культурну спадщину, доки ми не виявили "Африку", – додав чоловік.

Зазначимо, що корабель "Африка" побудували у 1873 році, а у 1886 році перепрофілювали для вантажних перевезень. 4 жовтня 1895 року воно, маючи на борту екіпаж з 11 людей і вугілля, прямувало до Онтаріо.

Судно буксирувало ще одну баржу під назвою The Severn, але у підсумку вони не досягли до місця призначення. З того моменту доля "Африки" та екіпажу була таємницею.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Дніпропетровщині знайшли цікаві скам’янілості, яким може бути 200 млн років.

Дивіться також відео 5 каналу: ЧАС ПОВТОРИТИ! 1991: усі боялися розвалу СРСР, і що? Ілон Маск зробив нову скандальну заяву  про війну в Україні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше