Пара похилого віку

У якому місяці найчастіше народжуються довгожителі – цікаве дослідження

Shutterstock

Фахівці дослідили дані 1574 осіб, які прожили майже 100 років

Фахівці з проблем старіння, смертності та довголіття університету Чикаго розповіли, як пов'язані тривалість життя та місяць народження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ResearchGate.

Вони дослідили дані 1574 осіб, які народилися в період 1880-1895 років і прожили близько 100 років. Виявилося, що переважно довгожителі народжувалися восени, а найменше довгожителів – на 40% – було серед тих, хто народився у березні, травні та липні.

На думку дослідників, це підтверджує факт впливу пренатальних чинників і умов життя людини в дитинстві на тривалість їхнього життя. Зокрема, важливо, як проходить період розвитку плоду.

Так, харчування матері безпосередньо відображається на здоров'ї дитини. Наприклад, дефіцит вітамінів та мікроелементів може погано впливати на механізми репарації ДНК, стабільність клітинних мембран, що пов'язано зі старінням у майбутньому.

Найпродуктивніший місяць у плані народження довгожителів – листопад, бо у людей, які народилися у цей місяць, мозок активно формується влітку. Саме у цю пору люди найбільше вживають свіжі овочі та фрукти. Ці продукти багаті вітамінами та мікроелементами, що позитивно впливає як на матір, так і на її плід.

Однак це не все. Так, вчені згадали про значення сезонних коливань частоти простудних захворювань. Люди, народжені восени, в цілому мають значно менше хронічних хвороб, ніж інші.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік мав смертельну форму раку та міг прожити менше року, але "обдурив смерть" і назвав свої секрети довголіття.

Дивіться також відео 5 каналу: ЩО ТАМ НА рОСІЇ? #ДАЙДЖЕСТ ГАНЬБИ мОСКОЛОТИ || Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ